پاسخ انجمن تولید لنت به ادعای انجمن صنفی رانندگان

استفاده از كارتن و مقوا در لنت دروغ است

استفاده از كارتن و مقوا در لنت دروغ است

به دنبال اظهارات رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان بخش مسافر درباره استفاده از کارتن و مقوا در تولید لنت، انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ در جوابیه ای این مورد را تکذیب نمود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، پس دو حادثه تلخ واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلمان که به درگذشت برخی از سرنشینان این خودرو ها همچون دو خبرنگار ایسنا و ایرنا منجر گردید، بحث درباره کیفیت و ایمنی اتوبوس های فعال در جاده های کشور بار دیگر به صدر خبرها آمد و برخی از کارشناسان و فعالان این حوزه به اظهار نظر در این رابطه پرداختند.
غلامرضا خادمی زاده - رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان بخش مسافر کشور روز ۶ تیر ماه در گفتگو با ایسنا به مشکلات موجود در بعضی قطعات مورد استفاده در اتوبوس ها اشاره کرده و گفته بود که کارخانه های تولید کننده هیچ مسئولیتی در برابر گارانتی ندارند و لوازم بی کیفیتی مانند لنت ترمز در ایران بدون کیفیت و با مقوا و کارتن تولید می شود. وقتی راننده اتوبوس و مالک آن هیچ اختیار و توانایی برای تهیه چیزی که می خواهد ندارد، مجبور است از اجناس بی کیفیت یا باکیفیت پایین استفاده نماید و نهایتا می بینیم همین اتوبوس های بی کیفیت و قطعات و لوازم بی کیفیت سبب بروز حوادثی مانند تصادفات و واژگونی های اخیر می شود. به عبارت دیگر وقتی لوازم یدکی در کشور بی کیفیت و تقلبی است، رانندگان مجبورند که از همان ها خریداری کنند و با لوازم و قطعات فیک و تقلبی هم مسلما حادثه و سوانح جاده ای بیشتر خواهد شد.
به دنبال انتشار این خبر انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ در جوابیه ای به این اظهارات واکنش نشان داد و آنرا رسما تکذیب نمود.
در بخشی از توضیحات این انجمن آمده است: با عنایت به ارسال نامه انجمن تولید کنندگان لنت ترمز و کلاچ به آن خبرگزاری محترم و همینطور اعلام نتیجه کارشناسی علل سانحه اتوبوس های خبرنگاران و سرباز معلمان از جانب پلیس راهنور نیروی انتظامی و پیگیری های مکرر دبیر انجمن لنت ترمز انتظار می رفت آن خبرگزاری نسبت به تکذیب خبر فوق و شفاف سازی اذهان عمومی اقدام کند؛ اما متاسفانه این گونه نشد و انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز را جهت حفظ حقوق اعضای خود ناگزیر به عرضه جوابیه کرده است.
همانطور که مستحضرید تولید انواع لنت ترمز در کشور کاملا بومی شده و با همت متخصصین داخلی در بیشتر از ۹۰ شرکت و با هزاران کارگر تأمین انواع لنت ترمز و قطعات اصطکاکی مورد نیاز کشور تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد صورت می پذیرد. سال هاست کشور نه تنها از واردات لنت ترمز بی نیاز شده است بلکه صادرات قابل توجهی از این محصول برای کشورمان ارزآوری جدی به همراه دارد. لنت ترمز یک کالای فوق ایمنی است که در ایران سابقه تولیدی بیشتر از ۵۰ سال دارد و محصولات داخلی در کارخانه های خودروسازی و خدمات بعد از فروش آنها، بازار داخل و همینطور بازارهای صادراتی به همراه گارانتی میان مصرف کنندگان عرضه می شود. وارد کردن اتهامات بی اساسی همچون استفاده از کارتن و مقوا در تولید این محصول فوق ایمنی و همینطور بی مسئولیتی تولید کنندگان و سازمان های ذیربط و ناظر نشان از بی اطلاعی و ناآگاهی گوینده و نشر دهنده از وضعیت تولید این قطعه است. بنابراین با عنایت به نظر کارشناسان ذیربط و تحقیقات انجام شده، اظهارات رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان در ارتباط با لنت ترمز کاملا نادرست و مصداق تشویش اذهان عمومی می باشد.
منبع:

1400/04/16
23:44:25
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است