سیزدهمین نشست وزارتی اوپك پلاس شروع شد

سیزدهمین نشست وزارتی اوپك پلاس شروع شد

آوا مسکن: سیزدهمین نشست وزارتی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس بوسیله ویدئوکنفرانس شروع شد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت نفت، ۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (دوشنبه، ۱۵ دی ماه) در اولین نشست سال ۲۰۲۱ باتوجه به رویدادهای اخیر در بازار نفت تازه ترین تحولات را بررسی می کنند.
اعضای اوپک پلاس ۱۳ آذرماه در دوازدهمین نشست خود بر سر افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت برای ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجماع رسیدند.
براساس این تصمیم، تولید نفت کشورهای حاضر در توافق کاهش عرضه اوپک پلاس از یکم ژانویه ۲۰۲۱ روزانه ۳۰۴ هزار بشکه افزایش پیدا کرد، بطوریکه رقم کاهش تولید نیز از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
«تمدید افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای برای ماه فوریه»، «جلوگیری از افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای برای ماه فوریه» و «کاهش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید برای ماه فوریه» از گزینه ها و سناریوهای احتمالی برای توافق سیزدهمین نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به شمار می آیند، اما سناریوی آخر شانس بسیار اندکی دارد.
اعضای اوپک پلاس در نتیجه محدودیت ها و قرنطینه در خیلی از نقاط جهان که کاهش تقاضا برای سوخت را به همراه داشته است، در سال ۲۰۲۰ عرضه نفت خودرا به مقدار کم سابقه ای کاهش دادند.
کشورهای تولیدکننده عضو این ائتلاف در بازه زمانی مه تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه نفت خودرا روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز محدود کردند و سپس رقم کاهش عرضه روزانه آنها از اوت پارینه به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و از یکم ژانویه ۲۰۲۱ به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
منبع:

1399/10/15
23:56:15
0.0 / 5
952
تگهای خبر: تولید , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است