آمریكا چقدر بدهی دارد؟

آمریكا چقدر بدهی دارد؟

به گزارش آوا مسكن میزان بدهی های آمریكا حالا از ۲۵ تریلیون دلار عبور كرده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های این کشور تا آخر ماه می ۲۰۲۰ به ۲۵ تریلیون و ۷۱۴ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ۳۲۹ هزار دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا آخر ماه می به صورت متوسط ۷۷ هزار و ۹۸۲ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به صورت متوسط ۲۰۷ هزار و ۱۳۴ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا آخر ماه می به سه تریلیون و ۴۳ میلیارد و ۳۰۵ میلیون دلار رسیده است تا بدین ترتیب نسبت کسری بودجه به تولید ناخاص داخلی این کشور به ۱۶.۰۱ درصد برسد. بین بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین کسری بودجه آمریکا مربوط به سال ۲۰۱۰ با ۸.۹۶۵ درصد و بیشترین مازاد بودجه مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۲.۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.
هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۸۴ میلیارد و ۹۹۶ میلیون دلار، امنیت عمومی با یک تریلیون و ۷۷ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۶۸۹ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار و پرداخت مستمری بازنشستگان با ۳۸۳ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار است.
هم چنین تا آخر ماه می، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۷۷ تریلیون و ۴۵۶ میلیارد و ۴۳۸ میلیون دلار بوده است که نشان داده است سهم هر شهروند آمریکایی از مجموع بدهی های این کشور به صورت متوسط ۲۳۴ هزار و ۷۰۹ دلار و سهم هر خانواده آمریکایی از بدهی ها به صورت متوسط معادل ۸۹۴ هزار و ۵۸ دلار است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۲۳۹ میلیارد و ۸۷۰ میلیون دلار رسیده است.
از لایحه کاهش مالیاتی دولت ترامپ که سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید بعنوان یکی از اصلی ترین علل افزایش بدهی دولت این کشور یاد می شود. طبق پیشبینی ها، لایحه کاهش مالیاتی در طول ۱۰ سال سبب افزایش ۱.۵ تریلیون دلاری بدهی این کشور خواهد شد.



1399/03/14
14:49:27
5.0 / 5
2851
تگهای خبر: تولید , سایت , مالیات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است