در گزارش آوا مسكن مطرح شد

انتقاد از بی توجهی به پایه های جدید مالیاتی در لایحه بودجه 99

انتقاد از بی توجهی به پایه های جدید مالیاتی در لایحه بودجه 99

به گزارش آوا مسكن عضو هیئت رئیسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: دریافت مالیات از خانه های خالی با درآمد افزایش قیمت بنزین برابری می كند.علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مقابله با فرارهای مالیاتی جهت جبران كسری بودجه اظهار داشت: متأسفانه دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ كل كشور به پایه های جدید مالیاتی به عنوان یك درامد پایدار بی توجه بوده است؛ در لایحه بودجه ۹۹ بحث مالیات خیلی شفاف نیست. مبحث مالیات بر خانه های خالی در این لایحه ذكر نشده در حالیكه درآمد حاصل از این پایه مالیاتی به اندازه درآمد حاصله از گران كردن بنزین، برای كشور درآمد بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: علتش هم این است كه چون بعضی از مسؤلان خودشان خانه خالی زیاد دارند، درآمد این پایه مالیاتی را در لایحه بودجه منظور نكردند. یعنی تعارض منافع است كه اجازه نمی دهد این لوایح به نتیجه برسد. همینطور سازوكار روشنی برای پیشگیری از فرار مالیاتی در نظر گرفته نشده است و در مقابل فشار مالیاتی را بر كارگر و كارمند افزایش داده اند و این ظلم است.
سلیمی خاطرنشان كرد: در هر صورت كشور باید بر مبنای مالیات اداره شود اما مالیات از مصرف دریافت شود نه تولید؛ هم اكنون مالیات بر تولید، كمر تولیدكننده را شكسته است. در واقع باید هر كسی بیشتر مصرف می كند، بیشتر مالیات بدهند. استدلال دولت برای افزایش قیمت بنزین هم كمك بیشتر به فقرا بود كه دروغ است وگرنه باید این طرح بگونه ای اجرا می شد كه مثلاً كسی كه در ماه بیشتر از ۱۰۰ لیتر بنزین مصرف می كند، مالیات بیشتر بدهد. ولی الان دولت همه را نقره داغ كرد.
وی در مورد افزایش تأمین نیازهای كشور از بازار داخلی تصریح كرد: هم اكنون بحث هایی در مورد اصلاح نظام تعلیقی و نظام گمركی وجود دارد. همینطور ما در حوزه عوارض هم باید اصلاحاتی انجام دهیم. قرار بود سامانه ای تشكیل گردد كه دستگاه ها نیازهایشان را در آن درج كنند تا پس از بازار داخلی تأمین شود ولی این دولت فقط حرف می زند، اهل عمل نیست. برای مثال آیین نامه اجرایی ۶۰ درصد قوانین مجلس هنوز تصویب نشده و مابقی آن هم اجرا نمی گردد.

1398/10/08
10:59:21
5.0 / 5
4575
تگهای خبر: تولید , دستگاه , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است