ساماندهی كشتارگاه های خراسان شمالی بلاتكلیف مانده است

ساماندهی كشتارگاه های خراسان شمالی بلاتكلیف مانده است

آوا مسكن: بجنورد- معاون فنی و سلامت اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی اظهار داشت: شهرداری ها و فرمانداری های برای ساماندهی كشتارگاه های سنتی این استان آنگونه كه باید همكاری نكردند و این امر هنوز بلاتكلیف مانده است.


حمید رمضانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: به دلیل نبود همكاری و تعامل مورد انتظار، ساماندهی و رسیدگی به وضعیت كشتارگاه ها تابحال راه به جایی نبرده است.
وی تصریح كرد: در سال 95، در مقطعی از زمان، برخی كشتارگاه های سنتی در شهرهای استان بصورت آزمایشی تعطیل شد اما بروز مشكلات اجتماعی سبب بی نتیجه ماندن آن شد.
وی خاطرنشان كرد: قرار نبود در طرح ساماندهی كشتارگاه های سنتی، همه این واحدها تعطیل شوند بلكه تلاش بر این بود كشتارگاه ها بصورت منطقه ای در شیروان، اسفراین و بجنورد تجمیع شوند تا كنترل بهداشتی این مكان ها بهتر و بیشتر كنترل شود.
رمضانی اظهار داشت: اكنون هفت كشتارگاه سنتی و یك كشتارگاه صنعتی دام در استان دایر است كه زیر نظر شهرداری ها فعالیت دارند اما انتظارات ما به لحاظ بهداشتی را تامین نكرده است.
معاون فنی و سلامت اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی اظهار داشت: كشتارگاه صنعتی دام در بجنورد هم با ظرفیت كامل فعالیت ندارد و شاید اگر برنامه های هدفگذاری در این كشتارگاه محقق می شد، سوق دادن كشتارهای دام استان به این مكان راحت تر میسر می شد.
وی خاطرنشان كرد: تولید خط بسته بندی گوشت، تولید خط تبدیل ضایعات و راه اندازی تصفیه خانه در كشتارگاه صنعتی دام بجنورد از مواردی است كه هنوز اقدامی برای آن نشده است.
معاون فنی و سلامت اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی اظهار داشت: شهرداری بجنورد در این باره وارد اقدامی انجام نداده و بخش خصوصی هم در این زمینه عرصه نشده است.
خراسان شمالی قطب دامپروری كشور به حساب می آید و 3.5 درصد از گوشت قرمز كشور را تامین می كند.
در این استان بیشتر از 2 میلیون و 55 هزار راس دام سبك و بیشتر از 78 هزار و 500 راس دام سنگین نگهداری می گردد و سالانه بیشتر از 20 هزار و 800 تن گوشت قرمز تولید می گردد.
7185/ 6042


1397/08/09
20:28:21
5.0 / 5
4094
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است