سند تولید ظرفیت اینترنت اشیا كشور در حال تدوین است

سند تولید ظرفیت اینترنت اشیا كشور در حال تدوین است

آوا مسكن: نوشهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت كه سند تولید ظرفیت اینترنت اشیا در كشور درحال تدوین است و با اجرایی شدن آن، فاز جدیدی از سرمایه گذاری مبتنی بر دانش بومی صورت خواهد گرفت.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی پنجشنبه شب در نشست مشترك فعالان اقتصادی شهرستان های نور و محمود آباد در دانشگاه آزاد واحد اسلامی نور اضافه كرد: این سند تا آخر امسال تدوین می گردد كه نتیجه اجرایی شدن آن علاوه بر رفع نقصان های موجود در حوزه ارتباطات، توسعه اقتصادی و رفاه بیشتر مردم را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به ظرفیت های ممتاز و منحصر به فرد مازندران در بخش های مختلف همچون كشاورزی، گردشگری، صنایع و هم راههای ارتباطی هوایی، ریلی و دریایی، اظهار داشت: با وجود برخورداری مازندران از همه این مزیت ها و منابع انسانی دانش آموخته، متاسفانه مردمان این دیار با مشكلات اقتصادی و بیكاری مواجهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: به دلیل رفتارهای نادرست و قدرنشناسی نسبت به محیط زیست و منابع طبیعی و هم استفاده نكردن بهینه از این موهبت خدادادی خسارت های جبران ناپذیری به طبیعت مازندران وارد شده است.
آذری جهرمی به انباشت زباله در طبیعت و سواحل استان بعنوان بخشی از كم لطفی نسبت به محیط زیست و طبیعت یاد كرد و تصریح كرد: باید به دنبال راهكار مناسب دفع زباله مازندران بود تا این حجم انبوه پسماند در طبیعت و ساحل دریا تخلیه نشود.
وی تغییر سبك زندگی مردم را اولین گام برای حل معضل زباله مازندران پیشنهاد كرد و خواهان نقش آفرینی نهادهای فرهنگی و تشكل های مردم نهاد در این زمینه شد.
وزیر ارتباطات یكی از ظرفیت های كم نظیر مازندران را داشتن محصولات تولیدی صادراتی دانست و تصریح كرد: این كه مدیریت استان برنامه دارد تا میزان صادرات را از حدود 400 میلیون دلار در حال حاضربه سه میلیارد دلار تا آخر برنامه ششم برساند، نشانگر شناخت بهینه ظرفیت های موجود و اتخاذ نگاه توسعه گرایانه است.
وی تولید تحرك در بخش خدمات همچون گردشگری را برای توسعه مازندران و برون رفت از مشكلاتی چون بیكاری ضروری دانست و اضافه كرد: محور های 12 گانه اقتصاد مقاومتی و توسعه مازندران می تواند محرومیت ها را از چهره این استان بزداید.
آذری جهرمی برنامه های اقتصاد مقاومتی مازندران را خوب توصیف كرد و با قدردانی از استاندار به خاطر برنامه ریزی درست و هدفمند در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت: خوشبختانه طرح هایی كه در این ستاد مصوب شده نشان داده است كه حداقل وابستگی را بودجه های دولتی دارد.
وی اضافه كرد: یكی از نكات مثبتی كه در مازندران مشاهده كردم این است كه با عنایت به محدودیت های مالی، تحریم ها، بحران های طبیعی، ركود بعضی از كسب و كارها در كشور، نگرانی كمتری در مازندران نسبت به دیگر استان ها وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كه وزیر معین ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی در استان مازندران است، عصر پنجشنبه وارد این استان شد.
آذری جهرمی در این سفر علاوه بر شركت در چند نشست همچون جلسه شورای اداری و اقتصاد مقاومتی، یكهزار و 58 طرح حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را افتتاح نمود.
7078/ 1602/1654


1397/04/15
13:03:04
5.0 / 5
4423
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است