ثبت نام چهاردهمین جشنواره كارآفرینان برتر

ثبت نام چهاردهمین جشنواره كارآفرینان برتر

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر در حالی شروع شده که خیلی از کسب و کارها یک و سال نیم گذشته را در کنار شرایط سخت اقتصادی و ویروس کرونا سپری کردند.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر که از روز گذشته در سطح ملی و استانی شروع به کار کرده تا دهم مرداد ماه ادامه دارد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعنوان یکی از اصلی ترین بازیگران اکوسیستم کارآفرینی کشور به استناد رسالت و وظایف ذاتی خود در امر سیاستگذاری کارآفرینی و اشتغال، عرضه فعالیتهای بنیادین در راه توسعه پایدار و ترویج کارآفرینی را در دستور کار قرار داده است.

جشنواره کارآفرینان برتر همه ساله با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سرتاسر کشور انجام می شود و تابحال سیزده دوره جشنواره از جانب وزارت کار برگزار شده است.

رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار، مهم ترین خصوصیت های جشنواره کارآفرینان برتر را استفاده از شاخصهای به روز و علمی - تخصصی در انتخاب کارآفرینان شامل نوآوری، رشد ترکیبی اشتغال، فروش، صادرات، شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سه بخش اقتصادی صنعت، کشاورزی و خدمات و همکاری با متخصصین حوزه های مختلف در سرتاسر کشور جهت امور در ارتباط با داوری اعلام نموده است.

به گفته وی، جشنواره چهاردهم در حالی شروع به کار کرده که کسب و کارها حدود یک و سال نیم در کنار شرایط سخت اقتصادی کشور درگیر پاندومی کرونا هم بوده اند و طبعا کسب و کارهایی توانسته اند بقای خویش را حفظ کنند که در راه نوآوری گام برداشته باشند.

سرهنگی ابراز امیدواری کرده با استفاده از تجارب کارآفرینان بعنوان اصلی ترین عوامل تغییر در بازار و الگوسازی برای جوانان در این دوره از جشنواره ضمن شناسایی، انتخاب و معرفی الگوهای برتر کارآفرینی به جامعه گام مؤثری در جهت ترویج کارآفرینی و توسعه کشور برداشته شود.

به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر تا دهم مرداد ادامه دارد و تفاوت مهم این دوره از جشنواره با سایر دوره ها بخش گردشگری و صنایع دستی است که بعنوان یکی از بخش های تخصصی جشنواره در کنار بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه و از همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دوره استفاده شده است.

در دنیای امروز مبحث کارآفرینی به علت اهمیت در خلق فرصتهای شغلی جدید و رشد و توسعه اقتصادی مورد توجه خیلی از کشورها قرار گرفته است و دولتها با سرمایه گذاری بر کسب و کارهای نوآورانه و کارآفرینانه مسیر توسعه یافتگی را با شتاب بیشتر دنبال کرده اند.

منبع:

1400/04/02
19:07:36
5.0 / 5
259
تگهای خبر: توسعه , ثبت نام , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است