خوراك دام و طیور وارد شده با ارز دولتی سر از بازار سیاه درآورده است

خوراك دام و طیور وارد شده با ارز دولتی سر از بازار سیاه درآورده است

به گزارش آوا مسکن البرز نایب رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز اظهار داشت:  ارز یارانه ای به جز رانت، فساد و ایجاد مواهب و ثروت های افسانه ای برای یکسری افراد خاص، نتیجه ای در بر نداشته است.محمد بهرو روز یکشنبه دوم خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مهم ترین عاملی که تولید و اقتصاد کشور را گرفتار مشکل کرده، مساله چگونگی تخصیص ارز یارانه ای و بازگشت ارزهای صادراتی است، اظهار نمود: انتظار ما این بود که تکلیف ارز یارانه ای توسط مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به این که ارز یارانه ای فسادزا بوده و باعث توقف تولید و باز ایستادن چرخ های اقتصاد است، اضافه کرد: عواید این ارز هیچ گاه نصیب تولیدکنندگان واقعی و از آن طرف مردم نشده است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز بیان نمود: ارز یارانه ای به جز رانت، فساد و ایجاد مواهب و ثروت های افسانه ای برای یکسری افراد خاص نتیجه ای در بر نداشته است.

وی با تکیه بر این که امید است که تکلیف ارز یارانه ای سال جاری در مجلس مشخص شود، اظهار داشت: مشکلات اخیر در زمینه افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در جامعه به این علت بروز پیدا کرد که نهاده های این بخش با ارز یارانه ای به دست تولید کننده نرسیده است.

بهرو اظهار داشت: متاسفانه نهاده های دام و طیوری که با ارز یارانه ای وارد کشور شده بود در بازار سیاه به چند برابر قیمت واقعی به دست مصرف کننده رسیده است.

وی بیان نمود: حذف ارز یارانه ای به یقین سبب حذف قاچاق، رانت، فساد و سو استفاده افراد سودجو از بخش های اقتصادی می باشد.

منبع:

1400/03/02
13:06:51
5.0 / 5
443
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است