در گفت وگو با آوا مسكن تاكید شد

تحقق سهم 40 درصدی بخش تعاون از بازار كالاهای مصرفی

تحقق سهم 40 درصدی بخش تعاون از بازار كالاهای مصرفی

یک فعال تعاونی ضمن اشاره به سهم ۴۰ درصدی تعاونی های مصرف از بازار کالاهای داخلی اعتقاد دارد نامگذاری شعار سال جاری زمینه بازبینی قوانین و آئین نامه های بر زمین مانده بخش تعاون را فراهم می آورد.محمد جلیلیان در گفت وگوبا ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای سند توسعه بخش تعاون ۴۰ درصد کالاهای مصرف داخل باید در اختیار بخش تعاون باشد که متاسفانه این امر عملیاتی نشده و تحقق شعار سال جاری می تواند موانع اجرای آنرا برطرف کند.

وی افزود: به باعث این سند سهم تعاونی های سهام عام از بازار بیمه و بانکداری به میزان ۲۵ درصد و از سرمایه گذاری جدید شرکتهای بورس به میزان ۵۰ درصد در نظر گرفته شده ولی تابحال به علت فراهم نبودن زمینه تحقق، اجرای آنرا شاهد نبوده ایم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان ضمن اشاره به عدم اجرای مفاد لایحه سند بخش تعاون طی سال های گذشته اظهار نمود: اجرا و احیای این سند می تواند زمینه رشد و شکوفایی و جهش قابل توجه بخش تعاون را به وجود آورد بنابراین معتقدم نامگذاری شعار "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" برای سالجاری فرصت بازبینی مجددی برای بازبینی قوانین، دستورالعمل ها و آئین نامه های بر زمین مانده بخش تعاون فراهم خواهد نمود تا علاوه بر شناسایی موانع موجود در جهت حل آن گام برداریم.

جلیلیان اظهار داشت: سال جاری در تلاش هستیم تا در هیات مقررات زدایی موانع بخش تعاون را به حداقل برسانیم و علاوه بر آن نسبت به اصلاح اساسنامه اتحادیه ها و تعاونی ها اقدام نماییم.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، نظارت بر شرکتهای تعاونی باید به اتحادیه های بالادستی واگذار شود که در این راستا اصلاح اساسنامه اتحادیه ها و تعاونی ها می تواند در این حوزه موثر واقع شود.

منبع:

1400/02/12
23:09:06
5.0 / 5
458
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است