ستاد پایش تنش آبی در استان های كشور تشكیل می شود

ستاد پایش تنش آبی در استان های كشور تشكیل می شود

آوا مسکن: معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: ستاد پایش تنش آبی برای مراقبت های کاهش تنش آب در سطح شهرها و روستاهای تمامی استان های کشور تشکیل می شود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، حمیدرضا کشفی، با بیان این خبر اظهار نمود: با عنایت به کاهش ۴۰ درصدی نزولات جوی در سال آبی اخیر و احتمال بروز تنش آبی در مراکز جمعیتی تحت پوشش، برای مراقبت های لازم در کاهش سطح تنش های آبی در سطح شهر و روستاهای استانها، ستاد پایش تنش آبی تشکیل می شود.
وی ادامه داد: تمامی شرکت های آب و فاضلاب ملزم به تشکیل ستاد پایش تنش آبی بوده و لازم است گزارش جلسات تشکیل شده این ستاد هر هفته به معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور ارسال شود.
هرگونه نوبت بندی آب در شهرها و روستاهای کشور ممنوع است
بگفته کشفی، با دستور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هرگونه نوبت بندی آب در شهرها و روستاهای کشور ممنوعست.
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: باید در این ستاد تمهیدات لازم جهت شناسایی و پیش بینی رفع اشکال تامین آب خصوصاً در مناطقی که با مشکل کمبود تولید آب روبرو هستند صورت گیرد.
وی افزود: تمامی تیم های واکنش سریع در مراکز امداد و رفع حوادث شرکت های آب و فاضلاب کشور باید بصورت آماده باش تمام وقت و با سرعت ویژه موارد مربوط به حوادث را پیگیری کنند.
کشفی همین طور خاطرنشان کرد: با دستور حمیدرضا جانباز- مدیرعامل شرکت مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور باید پیش بینی و تدارکات تانکر آبرسانی ثابت و سیار و همین طور سامانه های تهیه و توزیع بسته بندی برای شهرها و روستاهایی که با کمبود احتمالی آب مواجه خواهند بود در برنامه کاری مدیران شرکت های آب و فاضلاب کشور قرار گیرد.
وی افزود: شرکت های آب و فاضلاب کشور باید همچون سالهای گذشته ضمن همکاری با مراکز بهداشتی، برنامه ریزی های لازم را جهت حفظ فاکتورهای کیفیت آب آشامیدنی در محدوده مطلوب انجام دهد.
بگفته معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور، تدارک تجهیزات ماشین آلات مورد نیاز و ضروری خصوصاً دیزل ژنراتور، تولید، تامین و ذخیره آب بسته بندی شده به میزان کافی در استان یا سایر نقاط کشور از دیگر وظایف ستاد پایش تنش آبی استانها است.1400/02/11
16:39:20
5.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است