تكالیف بودجه امسال به بانك ها ابلاغ گردید

تكالیف بودجه امسال به بانك ها ابلاغ گردید

آوا مسکن: بانک مرکزی مهم ترین تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال 1400 کل کشور را ابلاغ نمود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در بخشنامه ای اهم تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد:
جزء (۳-۲) بند الف تبصره ۲: بانکهای دولتی مکلفند همکاریهای لازم در ستاندن سـفارش های خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری صندوق و یا سهام موضوع این جزء را بوسیله شعب خود انجام دهند.
بند (ح) تبصره ۲: هرگونه توثیق سهام شرکت های دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی و اعتباری جهت ستاندن تسهیلات، جز با تأیید کتبی وزیر امور اقتصادی و دارایی ممنوعست.
بند (ز) تبصره ۱۸: به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می شود از محل منابع خود همچون منابع حاصل از واگذاری دارایی های مازاد در هر یک از طرح (پروژه)های بزرگ زیربنایی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نظیر طرح های آزادراهی و بزرگراهی و راه های اصلی، صنعتی و تولیدی در قالب تامین مالی و تملک و ایجاد شرکت و صندوق طرح (پروژه) و حداکثر تا سقف ۴۰ درصد از سرمایه پایه خود (با احتساب سهم سرمایه گذاری در شرکت های در رابطه با فعالیت بانکداری) مشارکت کنند.
بانک ها و مؤسسات اعتباری موظفند حدکثر ظرف مدت پنج سال بعد از بهره برداری از طرح های صنعت و تولیدی مذکور نسبت به واگذاری آنها اقدام نمایند. در غیر این صورت با گذشت پنج سال از تاریخ بهره بردای مشمول جریمه های ماده (۱۷) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور می شوند.


منبع:

1400/02/08
15:40:28
5.0 / 5
467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است