ماجرای به آب بستن شیر چه بود؟

ماجرای به آب بستن شیر چه بود؟

آوا مسکن: مدیرکل استاندارد تهران اظهار داشت که مازاد شیر توزیع شده به واحدهای صنفی و عرضه، توسط اتومبیل حمل شیر، به کارخانه برگشت داده و هزینه آن به توزیع کننده پرداخت می شود، اما با پیگیری و بررسی فیلم انتشار یافته مشخص شد توزیع کننده متخلف، به طمع گرفتن هزینه بیشتر از کارخانه، بطری های پلمب را باز و آنرا با آب مخلوط کرده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، در پی انتشار فیلم پرکردن بطری شیر با آب، در فضای مجازی، محمودرضا طاهری، مدیرکل استاندارد تهران، جهت بررسی زوایای مختلف این موضوع، بامداد امروز، بصورت سرزده از این واحد تولیدی، در تهران بازدید کرد.
وی در این رابطه توضیح داد که از زمان انتشار این فیلم، تولیدات این واحد را زیرنظر داشتند و با بازرسی انجام شده، تخلف و عدم انطباقی درباب فرآورده شیر دیده نشد.
طاهری اضافه کرد: مطابق روال واحدهای لبنی برای توزیع شیر، مازاد شیر توزیع شده به واحدهای صنفی و عرضه، توسط اتومبیل حمل شیر، به کارخانه برگشت داده و هزینه آن به توزیع کننده پرداخت می شود. با پیگیری و بررسی فیلم، مشخص شد توزیع کننده متخلف، به طمع گرفتن هزینه بیشتر از کارخانه، بطری های پلمب را باز و آنرا با آب مخلوط کرده است.
این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه باید ترتیبی در پروسه کنترل کیفیت واحدهای لبنی اتخاذ شود تا واحدهای لبنی از پذیرفتن بطری هایی که پلمب آن بازشده است، اجتناب کنند، اظهار داشت: به واحد تذکر دادیم تا نقص این پروسه را اصلاح و دراین زمینه دقت لازم را اعمال کنند، تا دست افراد سودجو کوتاه شود.
اخیرا ویدیویی در فضای مجازی منتشر گردید که نشان می داد در یک خودروی حمل لبنیات، افرادی مشغول ترکیب آب با محتویات شیر داخل ظروف بودند.
در پی انتشار این ویدیو رییس پلیس فتای تهران بزرگ نیز اعلام نمود: در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد هر ۳ نفر از عوامل توزیع شیر در سطح شهر تهران بودند. این افراد با حکم قضایی بازداشت و در جریان اظهارات خود مدعی شدند که تمام بطری های شیر محصولات مرجوعی و تاریخ گذشته بوده و آنان قصد داشته اند با اضافه کردن اب به آنها و افزایش تعداد بطری ها از شرکت تولید این محصولات سوءاستفاده کنند و قصدی برای فروش آن به مردم نداشتند. در تحقیقات انجام شده مشخص شد که هیچکدام از این بطری های پر شده در میان شهروندان توزیع نشده بود.
منبع:

1400/01/23
15:18:21
5.0 / 5
469
تگهای خبر: استاندارد , تولید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است