آب آشامیدنی هیچ مدرسه ای به علت بدهی آب بها قطع نشده است

آب آشامیدنی هیچ مدرسه ای به علت بدهی آب بها قطع نشده است

به گزارش آوا مسکن معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران اظهار داشت: تا امروز آب آشامیدنی هیچ مدرسه ای در استان تهران به علت بدهی آب بها قطع نشده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، بر مبنای قانون، مدارس دولتی به ازای مصرف ۱۶۰ لیتر آب در ماه برای هر دانش آموز معاف از پرداخت آب بها و تبصره های قانونی هستند. چنانچه مدارس دولتی بیشتر از این مقدار مصرف کنند، آب بهای آنها با نرخ قیمت تمام شده آب (نرخ دستگاههای اجرایی) محاسبه می شود و همینطور مصرف بالاتر از ظرفیت قراردادی در ماه هم مشمول محاسبه با نرخ آزاد خواهند بود.
مدارس چقدر بدهکار هستند؟
سید رسول باقری - معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران در اینباره اظهار داشت: خدمات رسانی به ۳۱۹۸ مدرسه دولتی در استان تهران درحال انجام است، الان ۱۹۸۸ مدرسه دولتی و ۶۳۹ مدرسه غیردولتی افزون بر ۹۲ میلیارد ریال آب بها به شرکت آب و فاضلاب استان تهران بدهکار هستند.
وی با تکیه بر مجانی بودن آب بهای مدارس دولتی تا سقف ۱۶۰ لیتر به ازای هر دانش آموز در ماه اظهار داشت: آب بهای مدارس غیرانتفاعی تا ظرفیت قراردادی با نرخ آموزشی و بالاتر از آن به صورت نرخ آزاد محاسبه می شود.
معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران با تکیه بر همکاری این شرکت با آموزش و پرورش اظهار داشت: این شرکت آماده است تا مساعدت لازم را برای دریافت بدهی مدارس به صورت اقساط فراهم سازد.
به قول معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران در مورد کارمزد دفع فاضلاب، اشتراک آب و اشتراک فاضلاب هیچگونه معافیتی برای مدارس وجود ندارد.
منبع:

1399/12/17
13:43:42
0.0 / 5
526
تگهای خبر: آموزشی , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است