وزیر راه و شهرسازی:

اعطای وام بلاعوض به زلزله زدگان سی سخت

اعطای وام بلاعوض به زلزله زدگان سی سخت

به گزارش آوا مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وام بلاعوض برای زلزله زدگان سی سخت و بازسازی منازل مسکونی بر مبنای برآورد ستاد بحران تدوین و در همین هفته پیش رو مصوبات آن ابلاغ می شود.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر جمعه در نشست مدیریت بحران شهرستان دنا، در سی سخت با اشاره به اینکه باید خدا را شاکر باشیم که تلفات انسانی نداشتیم و هموطنان در سلامت به سر می برند، اضافه کرد: از انجام مأموریت در جمع مردم نجیب این منطقه خرسند و شاکر هستم.
وی با اشاره به اینکه این مردم در صحنه مطالبه ای نداشتند و مهم ترین مطالبه آنها جاده یاسوج- سی سخت بود، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این جاده باردیگر از سر گرفته می شود.
اسلامی با اشاره به اینکه برای کسانی که می خواهند اموال و وسایل خویش را جا به جا کنند هزینه برای جابجایی به مردم در نظر گرفته می شود، اظهار داشت: هزینه ای برای ممیزی نهایی در نظر گرفته شود و ایستگاهی برای اعتراضات مردمی راه اندازی شود.
وی اضافه کرد: هزینه های صدور پروانه مجانی و ۲۰ میلیون تومان برای برخی هزینه ها از جانب بنیاد مسکن به مردم پرداخت می شود.
اسلامی عنوان کرد: ارزیابی و کارها به ترتیب محله بندی آغاز شود و آواربرداری خانه ها هر چه زودتر انجام شده و شهرداری نیروی فنی و شهرسازی از سایر شهرداری ها برای کمک به این منطقه اعزام کنند.
وزیر راه و شهرسازی همینطور خاطرنشان کرد: آغاز صدور پروانه ساختمان از جانب بنیاد مسکن و سایر متولیان امر تسریع شود و رایزنی های لازم برای هماهنگی با بنیاد مستضعفان برای ارسال سیمان مجانی به این منطقه انجام می شود.
اسلامی بیان داشت: با توجه به این که سی سخت یک منطقه گردشگری مهم می باشد باید عملیات بازسازی به سرعت صورت گیرد تا وضعیت بهتری نسبت به قبل پیدا کند.
وی اضافه کرد: بازآفرینی و احیا بافت شهر گردشگری سی سخت ضروری بوده و عملیات بازسازی و ساخت و ساز روستاهای اطراف هم به جد پیگیری می شود.


منبع:

1399/12/03
12:12:02
0.0 / 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است