معاون وزیر كار:

كارگران، بازنشستگان و زنان سرپرست برای طرح ملی مسكن ثبت نام كنند

كارگران، بازنشستگان و زنان سرپرست برای طرح ملی مسكن ثبت نام كنند

به گزارش آوا مسکن معاون وزیر کار اظهار داشت: افراد واجد شرایط باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان سرپرست خانوار و زنان خودسرپرست به شراط داشتن حداقل ۳۵ سال از مشمولان این طرح محسوب می شوند.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، ابراهیم صادقی فر در جلسه ای غیرحضوری درباره طرح اقدام مسکن ملی برای کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار، عنوان کرد: بعد از وقفه ۵ ساله، طرح اقدام مسکن ملی توسط وزارتخانه های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سرگرفته شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای با وزارت شهرسازی در دیماه سال ۹۸ امضا کرد.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از مهم ترین اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شناسایی واجدان شرایط واقعی از غیرواقعی بود. همواره در طرح هایی از این قبیل، واجدین شرایط واقعی نادیده گرفته می شدند اما افراد دیگر از مزایای طرح ها برخوردار می شدند که این مورد با عدالت متناقض است. بیشتر از یک میلیون نفر، متقاضی شرکت در طرح اقدام مسکن ملی بودند که بعد از پالایش به ۸۴۷ هزار نفر رسیدند.
وی افزود: ۳۵۶ هزار و ۷۰۰ کارگر و حدود ۸ هزار و ۹۵۱ زن سرپرست خانوار مشمول این طرح می شوند. بعضی از کارگران دهک های یک تا ۳ هم در طرح اقدام مسکن ملی ثبت نام کرده اند. ۱۰۹ هزار و ۴۵۷ نفر از دهک ۵ و ۸۰ هزار و ۵۸۴ نفر از دهک ۶ در این طرح ثبت نام کرده اند.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: وام صد میلیون تومانی با بهره ۱۸ درصدی با بازپرداخت اقساط ۱۰ ساله به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد. وزارت راه و شهرسازی تصمیم دارد با اجرای برنامه ای، مبلغ وام را افزایش و نرخ بهره بانکی را کم کند. اتحادیه اسکان در این طرح مسئولیت ۱۰ هزار واحد را بر عهده گرفته است. همینطور هلدینگ تراز پی ریز وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت ایران سازه سازمان تأمین اجتماعی در این طرح مشارکت خواهند کرد.
وی درباره واجدان شرایط هم توضیح داد: افراد واجد شرایط باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان سرپرست خانوار و زنان خودسرپرست به شرط داشتن حداقل ۳۵ سال از مشمولان این طرح محسوب می شوند. متقاضیان باید در شهر محل سکونت خود، ۵ سال سابقه زندگی داشته باشند. تمام متقاضیان باید مالکیت مسکن نداشته باشند.
صادقی فر تشریح کرد: قیمت تمام شده، با عنایت به لیست بها در نظر گرفته می شود. هم اکنون، قیمت یک واحد ۱۰۰ متری، ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. مبلغ آورده اولیه برای یک واحد ۱۰۰ متری، ۴۰ میلیون تومان است اما این مبلغ یکسان نیست و در بعضی از شهرها تغییر می کند.


منبع:

1399/10/21
21:03:27
0.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است