روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود

روحانی قانون مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود

به گزارش آوا مسکن رئیس جمهور قانون اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم در مورد مالیات بر خانه های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمود.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، حسن روحانی رئیس جمهور، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم (ماده ۵۴ مکرر) در مورد مالیات بر خانه های خالی را به دستگاههای مرتبط ابلاغ نمود.
این قانون در ۵ آذر در مجلس تصویب و ۲۶ آذر در شورای نگهبان تأیید و ۲ دیماه از جانب مجلس به دولت ارسال شد.
بر اساس این قانون در صورتیکه یک واحد مسکونی بیشتر از ۱۲۰ روز از یک سال بدون سکنه یا کاربر باشد به عنوان «خانه خالی» به حساب می آید.
در این صورت، مالک این واحد در سال اول، هر ماه معادل ۶ برابر مالیات بر اجاره، سال دوم، در هر ماه معادل ۱۲ برابر مالیات بر اجاره و سال سوم به بعد در هر ماه معادل ۱۸ برابر مالیات بر اجاره مشمول مالیات بر خالی بودن واحد مسکونی خواهد شد.
واحدهای نوسازی یک سال بعد از صدور آخر کار مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند.
این قانون به شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر اختصاص دارد.
وزارت راه و شهرسازی تا ۳ ماه بعد از ابلاغ این ماده قانونی باید سامانه ملی املاک و اسکان را عملیاتی کند که با عنایت به ابلاغ این قانون در تاریخ ۴ دی ماه، سامانه مذکور می بایست حداکثر در اوایل فروردین ۱۴۰۰ عملیاتی شده باشد.
همه دستگاه ها، بانک ها، شرکتهای آب و برق و گاز، سازمان ثبت اسناد، وزارت نیرو، وزارت گردشگری، وزارت کشور و… مکلف شده اند اطلاعات ملکی، شماره حساب های بانکی، شماره کنتورهای آب، برق و گاز و… را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل سامانه اسکان قرار دهند.


1399/10/09
23:42:20
5.0 / 5
763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است