ركورد استقراض در انگلیس شكسته شد

ركورد استقراض در انگلیس شكسته شد

به گزارش آوا مسكن وزیر دارایی انگلیس از برنامه ریزی برای استقراض ۴۰۰ میلیارد پوندی اطلاع داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از رویترز، وزیر دارایی انگلیس از برنامه ریزی برای ۴۰۰ میلیارد پوند استقراض اطلاع داد که رکورد جدیدی در تاریخ این کشور به حساب می آید. انگلیس با بدترین بحران اقتصادی ۳۰۰ سال گذشته خود روبرو شده و الان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است. از زمان آغاز بحران کرونا تابحال دولت این کشور بیشتر از ۲۰۰میلیارد پوند ( ۲۶۵ میلیارد دلار) برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد این کشور تخصیص داده و به جز بخش دفاعی، هزینه های بودجه ای خویش را در تمامی بخش ها کاهش داده است.
به قول ریشی سوناک، روز چهارشنبه برنامه دولت برای استقراض جدید و تغییرات درآمدی دولت نظیر افزایش مالیات ها اعلام خواهد شد. تحلیلگران بانک سیتی در گزارشی در این خصوص نوشتند: دولت در نظر دارد رویکرد بودجه ای سرسختانه تری را در پیش بگیرد. تحلی گران این بانک پیشبینی کرده اند استقراض دولت در پنج سال آینده به ۸۰۰ میلیارد پوند برسد.
این ۴۰۰ میلیارد پوند که معادل حدود یک پنجم اقتصاد انگلیس است پنج برابر بیشتر از مبلغی است که دولت این کشور پارسال استقراض کرده بود.
بعضی از رسانه های انگلیسی از احتمال تعلیق ارائه کمک های مالی دولت به افراد شاغل تحت تأثیر کرونا به جز شاغلین بخش بهداشت و درمان اطلاع داده اند. در سه ماهه دوم سال جاری اقتصاد انگلیس ۲۰ درصد کوچک شد که بدترین عملکرد تاریخ معاصر آن بود اما بعد از آن رشد اقتصادی باآنکه مثبت اما بسیار آهسته پیش می رود. بانک مرکزی انگلیس پیشبینی کرده است رشد اقتصادی سال جاری این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد.
به قول وزیر دارایی انگلیس برای آن که وضعیت بودجه ای انگلیس به مدار ثبات بازگردد باید تصمیمات سختی اتخاذ شود. باآنکه وی از گفتن مبلغی که مقرر است به درآمدهای مالیاتی دولت افزوده شود خودداری کرد اما موسسه رزولوشن فاندیشن تخمین زده است که انگلیس برای تأمین مالی مخارج خود به افزایش سالانه ۴۰ میلیارد پوندی در درآمدهای مالیاتی خود نیاز دارد.
منبع:

1399/09/02
09:48:13
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: مالیات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است