مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:

درخواست ۷۷۰۴ متقاضی طرح اقدام ملی مسكن در آذربایجان شرقی تایید شد

درخواست ۷۷۰۴ متقاضی طرح اقدام ملی مسكن در آذربایجان شرقی تایید شد

مدیركل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اظهار داشت: درخواست هفت هزار و 704 متقاضی طرح اقدام ملی مسكن در این استان تایید نهایی شد.به گزارش آوا مسکن به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، ابوالقاسم سلطانی اضافه کرد: ۵۴ هزار و ۱۴۸ نفر در استان متقاضی استفاده از مزایای طرح اقدام ملی مسکن بودند که از این تعداد درخواست ۲۵ هزار و ۲۵۴ متقاضی حایز شرایط بررسی گردید.
وی گفت: از بین متقاضیان تایید نهایی شده ۷ هزار و ۴۷۲ متقاضی در بانکهای عامل حساب افتتاح کرده و ۳ هزار و ۹۱۰ نفر نیز وجه مورد نظر در زمان عقدقرارداد برای دریافت مسکن ملی را واریز کرده اند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی مجموع مبلغ آورده متقاضیان این طرح در استان را یک هزار و ۵۴۶ میلیارد ریال اعلام نمود و اظهار داشت: از مجموع متقاضیان تایید نهایی شده ۲ هزار و ۳۰۱ نفر در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر، ۹۸۸ نفر در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و ۴ هزار و ۴۱۵ نفر در شهر جدید سهند هستند.
سلطانی، افزود: برای اجرای این طرح ۲ هزار و ۵۹۱ پروژه مسکن ملی در استان تخصیص یافته که شامل ۸۹۳ پروژه در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۳۲۴ پروژه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان و یک هزار و ۳۷۴ پروژه نیز در شهر جدید سهند است.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت جلوگیری از رشد بیشتر کلانشهرها و توجه بیشتر بر بازآفرینی و ارتقای کیفی شهری است، یادآوری کرد: تبریز فاقد زمین برای اجرای این طرح بود ولی برای پاسخگویی به نیاز متقاضیان برای ۱۲ هزار واحد مسکونی، زمین که قسمتی از آن بوسیله تغییر کاربری آموزشی و ۱۶۰ هکتار نیز بوسیله اضافه شدن به محدوده شهری تامین شد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اعلان اینکه سهیمه آذربایجان شرقی از اجرای این طرح راه اندازی بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی است، اظهار داشت: از این تعداد حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید سهند، ۵ هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۸ هزار و ۲۰۰ واحد نیز در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر شامل تبریز، مراغه، مرند، اهر و میانه راه اندازی می شود.
سلطانی، اضافه کرد: در تبریز بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از محل بازآفرینی شهری و جابجایی سکونتگاه های غیر رسمی و بقیه از محل طرح اقدام ملی زمین اجرا می شود.

1399/08/14
20:51:56
5.0 / 5
1308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است