كاهش قیمت ها در بازار سكه و طلا

حباب سكه به ۹۰۰ هزار تومان رسید

حباب سكه به ۹۰۰ هزار تومان رسید

آوا مسكن: بگفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، باوجود افزایش حدود ۱۷ دلاری نرخ اونس طلا در بازارهای جهانی در طول هفته اخیر، به سبب باز شدن كانال های عرضه ارز و كاهش نرخ آن در داخل، سكه و طلا نیز روند نزولی در قیمت ها پیش گرفته و حباب سكه را تا ۹۰۰ هزار تومان كاهش داده است. این در حالیست كه حباب سكه تا دو میلیون تومان نیز پیش رفته بود.


مسعود یزدانی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار نمود: باتوجه به اینکه در طول هفته ای که گذشت، تا حدودی بحث آزاد شدن دلار پیش آمد و در کشور توزیع شد، تأثیر بسیار خوبی داشته و با ادامه این روند، قطع به یقین شرایط بسیار بهتر هم خواهد شد. به طوریکه باوجود اینکه در طول این هفته اونس جهانی در حدود ۱۷ دلار افزایش داشت اما قیمت سکه و طلا در کشور روند نزولی داشت.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: اما آنچه که درحال حاضر وجود دارد، بحث فشار حداکثری تا انتخابات آمریکا است. بهرحال طبیعی است باتوجه به اینکه آمریکا به هر دری می زند تا ایران را تحت فشار قرار داده تا وارد مذاکره شود؛ ازاین رو هم اکنون گویی اوج جنگ زمینی، هوایی، دریایی و... است که به دولت و ملت ایران فشار وارد می نماید.
وی پیشبینی کرد: اما بطور قطع طی ۱۰ تا ۱۲ روز آینده اوضاع وضعیت اقتصادی و ریالی کشور بهتر خواهد شد. آنچه که هم اکنون مشهود است، مردم هم دیگر رمقی برای خرید سکه، طلا، دلار و... ندارند که بخواهند با حجم تقاضای بالا، وضعیت بازار را از تعادل خارج و متشنج کنند. با شجاعت اعلام می کنم که آنچه در این زمان بازار داخلی را گرفتار بهم ریختگی کرده است، در وهله اول ناشی از عوامل و منبع خارجی است و بخشی هم به جهت عوامل داخلی است که برخی دانسته یا ندانسته با بحث سفته بازی ها "در آسیاب دشمن آب می ریزند"؛ اما از منظر تجارت صحیح، هیچ عاملی وجود ندارد که بازار را نامتعادل کند.
به اعتقاد نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بهتر است که مردم حالا بیشتر مراقب بوده و وارد این موج ها نشوند. خوش بین هستیم که تا ۱۲ روز آینده شرایط بهتر خواهد شد؛ چونکه خواسته یا ناخواسته، انتخابات آمریکا نه تنها بر ایران بلکه بر روی همه دنیا اثرگذار خواهد بود؛ چونکه وضعیت آمریکا بگونه ای است که تصمیمات کاملا شخصی و مطابق با نظر یک شخص پیش می رود و ردی از سیاست خارجی در آن دیده نمی گردد.
یزدانی در ارتباط با آخرین قیمت های معاملاتی در روز گذشته (پنجشنبه) در بازار و تغییرات آن نسبت به نخستین روز معاملاتی هفته (یکشنبه)، اظهار داشت: در حالیکه در ابتدای هفته (یکشنبه) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، در آخر هفته با کاهش یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومانی به ۱۴ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید. سکه تمام طرح قدیم هم از ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با کاهش ۱.۵ میلیون تومانی به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. هم اکنون هر قطعه سکه طرح جدید حدود ۹۰۰ هزار تومان حباب دارد.
این مقام صنفی اعلام نمود: در انتها هفته قیمت هر قطعه نیم سکه هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است که به ترتیب نیم سکه یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۸۰۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۴۰۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته اند. ( در روز یکشنبه که نخستین روز معاملاتی در بازار بوده است، هر قطعه نیم سکه هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه شش میلیون تومان و سکه های یک گرمی سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشته اند.)
وی ادامه داد: همینطور در انتها هفته هر مثقال طلا با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی، پنج میلیون و ۸۶۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با کاهش ۱۱۵ هزار و ۴۰۰ تومانی نسبت به ابتدای هفته، یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارند؛ چونکه در ابتدای هفته به ترتیب قیمت هر مثقال طلا شش میلیون و ۳۶۲ هزار تومان و هرگرم طلای ۱۸ عیار یکی میلیون و ۴۶۸ هزار و و ۶۰۰ تومان بوده است. همانطور که اشاره شد آخرین نرخ ثبت شده برای اونس جهانی هم با افزایش حدودا ۱۷ دلاری نسبت به ابتدای هفته ۱۹۱۷ دلار و چهار سنت است.
منبع:

1399/08/02
21:18:25
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: اثر , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است