وزیر دفاع:

در صنعت دفاع خودكفا شده ایم

در صنعت دفاع خودكفا شده ایم

وزیر دفاع از انتقال تجربیات خودكفایی در صنایع دفایی به صنایع هوایی، خودرو، دریایی و ریلی اطلاع داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، امیر حاتمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع ریلی درباره همکاری وزارت دفاع و شرکت راه آهن در مورد خودکفایی صنعت ریلی گفت: این یک مسیر آزموده شده برای ماست و با این شرایط رو به رو بودیم؛ باید رویکرد جهاد خودکفایی را در شرایط کنونی در پیش بگیریم.
وی اضافه کرد: در صنعت دفاعی هم دشمنان می خواستند جلوی پیشرفت ما را بگیرند اما ما با اتخاذ همین روش جهاد خودکفایی توانستیم امروز در شرایط خوبی از نظر دفاعی قرار بگیریم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: با وجود اینکه دشمنان مشکلات زیادی برای ما و مردم ما به وجود آورده اند اما توانسته ایم به جایی برسیم که خیلی از نیازهای خویش را تأمین نماییم. نیروهای مسلح ما نه تنها وابسته نیستند بلکه کاملاً متکی به داخل هستند. هم اکنون صنایع دفاع یک مجموعه تولیدکننده و صادرکننده است. ما دفاتر مختلف طراحی و توسعه فناوری داریم، همینطور مجموعه های ساخت قابل توجهی در این صنایع شکل گرفته است، با این ساز و کار توانسته ایم با روش ارتقا کیفیت دست یابیم و از طرف دیگر قیمت تمام شده را کاهش دهیم.
امیر حاتمی با اعلان اینکه در تلاشیم این تجربه را به همه بخش های کشور شامل خودرو، دریایی، هوایی و ریلی منتقل نماییم، اضافه کرد: اصل این ساز و کار بسیار باارزش است و ما با ظرفیت مازاد خود، به راه آهن کمک می نماییم.
وزیر دفاع تصریح کرد: اما اول دفاع، دوم دفاع، سوم دفاع و در مراحل بعد به سایر بخش ها کمک خواهیم کرد. این همکاری ها با راه آهن منسجم خواهد شد و کمک می نماییم در صنعت ریلی وابستگی به خارج قطع شده و خودکفا شویم.


منبع:

1399/07/21
14:30:25
5.0 / 5
1319
تگهای خبر: افتتاح , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است