دلخوش:

نمایندگان اطلاعی از تصمیم گیری درباره فروش نفت نداشتند

نمایندگان اطلاعی از تصمیم گیری درباره فروش نفت نداشتند

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه مجلس شورای اسلامی اطلاعی از تصمیم نحوه ی فروش نفت در بورس ندارد، پس مردم حواس شان جمع باشد تا همچون بازار بورس گرفتار نشوند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، کاظم دلخوش در جلسه امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی در اخطاری اظهار نمود: طبق این اصل سمت نمایندگی قابل واگذاری به دیگری نیست و مجلس شورای اسلامی نمی تواند اختیارات قانون گذاری اش را واگذار کند.
وی افزود: امروز در حالی از تصمیم سران قوا برای فروش اوراق سلف نفتی سخن گفته می شود که نمایندگان هیچ اطلاع و تصمیمی از آن ندارند. هیچ کدام از نمایندگان دخیل نبودند که مردم وارد بازار نفت در بورس شوند. حرمت سران قوا را ما می دانیم، اما قرار نیست شورای هماهنگی اقتصادی قانون گذاری کند. این همچون قضیه بنزین است که در نهایت مقام معظم رهبری درباره ی آن فرمودند تخصصی در اینباره ندارند. نباید کاری شود که رهبری در فشار قرار گیرند و مجلس شورای اسلامی هم صدمه ببیند.
وی افزود: وظیفه مجلس شورای اسلامی قانون گذاری است. پس اگر برای فروش اوراق سلف نفتی استناد به قوانین برنامه و بودجه می شود باید بر اجرای آن نظارت کرد و اگر قوانینی هم وجود ندارد مجلس می تواند آنرا وضع کند نه این که نمایندگان از اساس اطلاعی نداشته و بعد بگویند رئیس مجلس صحبت هایی با نمایندگان اقتصادی و روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس شورای اسلامی داشته و نظرش را اعلام نموده است، با این روند مجلس مطلوب الاختیار می شود و کم کم از جایگاه قانون گذاری اش دور خواهد شد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم اظهار نمود: مردم ایران بدانید مجلس هیچ اطلاع دقیقی از نحوه ی تصمیم گیری برای فروش اوراق نفت ندارد حواس تان باشد که مثل بازار بورس وارد نشوید و بعد گرفتار شوید تازه ما بخواهیم تصمیم بگیریم که چطور از آن رهایی پیدا کنید. البته که در تمام دنیا وقتی اقتصاد خوب است بورس پایین تر خواهد بود نه این که وقتی اقتصاد پایین باشد و بورس بالاتر رود.
امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار خاطرنشان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه بررسی کند که آیا برای فروش اوراق سلف نفتی از ظرفیت اساسنامه شرکت ملی نفت استفاده شده یا خیر؟ باید مبحث قانونی بودن این کار تعیین تکلیف شود.
منبع:

1399/05/26
14:20:02
5.0 / 5
1827
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است