وضعیت سپرده های بانكی در اردیبهشت

وضعیت سپرده های بانكی در اردیبهشت

بررسی وضعیت كل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانك ها و مؤسسات اعتباری به تفكیك استان در انتها اردیبهشت ماه حاكی از افزایش ۳۴.۱ درصدی مانده سپرده ها و ۳۰ درصدی مانده تسهیلات بانكی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، آنچه اطلاعات بانک مرکزی از وضعیت مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها اردیبهشت ماه سال جاری نشان میدهد، مانده کل سپرده ها بیشتر از ۲ هزار و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به اردیبشهت سال قبل به میزان ۳۴.۱ درصد و نسبت به پایان سال قبل معادل ۵.۲ درصد افزایش یافته است. همچنین، بیش ترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده بیشتر از ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ هم مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات بیشتر از ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته معادل ۳۰ درصد و نسبت به پایان سال قبل به میزان ۳.۱ درصد با افزایش روبرو شده است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران بیشتر از ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.
برپایه اعلام بانک مرکزی، نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۷۷ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و آخر سال قبل، به ترتیب ۳.۲ و ۲.۴ واحد درصد کاهش را نشان داده است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۰.۵ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۷.۶ درصد است.
در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.


منبع:

1399/05/20
22:42:51
5.0 / 5
1888
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است