جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت

جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت

آوا مسكن: دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از افزایش جریمه تخلف از مقررات تعرفه ای دارندگان پروانه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات آگاهی داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: بر طبق مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اگر دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه تخلف کنند از زمان ابلاغ تخلف از طرف رگولاتوری موظف می باشند حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت برای رفع تخلف اقدام نموده و مبالغ دریافتی اضافی را به مشترکان اشخاص طرف قرارداد خود باز گردانند.
وی ادامه داد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درصورت عدم رفع تخلف، رگولاتوری می تواند علاوه بر اعمال مقررات در قالب پروانه اعطاشده به اپراتورها، به ازای هر تخلف در هر روز تا معادل یک دهم درصد از درآمد ناخالص آخرین صورت مالی حسابرسی شده سالانه، اپراتور را جریمه کند.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه این جریمه تا زمان رفع کامل تخلف برای دارندگان پروانه محاسبه می شود، اظهار داشت: رگولاتوری درصورت تکرار تخلف از طرف دارندگان پروانه، می تواند برای تعلیق کاهش مدت اعتبار یا لغو پروانه اقدام نماید.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، این تصمیم بعد از اعتراض کاربران به تغییراتی در بسته های اینترنتی از طرف اپراتورها و از نیمه تیرماه امسال، فلاح جوشقانی قبل از این اعلام نموده بود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف است و از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها آگاهی داده بود و اینکه در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری همچون تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه در پیش است.
همین طور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- روز گذشته با اعلان اینکه اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه، خلاف ضوابط پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و مصداق گران فروشی است، گفته بود: سازمان تنظیم مقررات در برخورد با این گران فروشی اختیاراتی داشته که از آن جمله جریمه دو میلیارد تومانی بوده است اما این اختیارات کفایت نمی کرد. بنا بر این ما طرحی را به دولت دادیم تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات را در برخورد با گران فروشی افزایش دهیم، برای اینکه این مساله خلائی به وجود آورده بود و اینها از عدم وجود ابزار برخوردی لازم، گران فروشی را ادامه دادند.
منبع:

1399/05/15
22:16:29
5.0 / 5
1931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است