یك منبع آگاه

بازداشت خلبان و كروی پروازی كذب است

بازداشت خلبان و كروی پروازی كذب است

به گزارش آوا مسكن یك منبع مطلع در صنعت هوانوردی اظهار داشت: خلبان و كروی پروازی برای عرضه پاره ای توضیحات و مصاحبه درباره مكالمه ای كه با جنگنده های آمریكایی داشته اند، فراخوانده شدند.یک منبع مطلع در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت هواپیمای پرواز ۱۱۵۲ تهران-بیروت ماهان اظهار داشت: فعلاً منتظریم برخی دیتاها از سوریه ارسال شود؛ همینطور کارشناسان دفتر سوانح هوایی سازمان هواپیمایی هم در حال بررسی مبحث هستند.
وی افزود: ملاک تصمیم گیری درباره این اتفاق، مصاحبه با خلبان، پیاده سازی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما، گرفتن اطلاعات از مراقبت پرواز سوریه و رادارهای این کشور هستند و برای اظهار نظر قطعی درباره پرواز ۱۱۵۲ اهمیت بالایی دارند.
این منبع مطلع اظهار داشت: علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی و از نهادهای وابسته به سامان ملل) در مورد سانحه دیشب مکاتبه کرده است که جزئیات آن بعداً اعلام می شود.
وی با رد شایعه بازداشت خلبان و کروی پروازی اضافه کرد: وقتی این هواپیما به کشور برگشته، افراد مسئول با آنها مصاحبه می کنند که اتفاقات رخ داده را توضیح دهند؛ همینطور بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری هواپیما را بازرسی کرده اند و سالم بودن آنرا تأیید کرده اند و این هواپیما در خط پروازی قرار گرفته است.
این منبع مطلع خاطرنشان کرد: طبق مقررات کروی پروازی باید استراحت کنند؛ سازمان هواپیمایی کشوری هنوز هیچ تصمیمی در ارتباط با عدم پرواز کرو نگرفته است تنها نهادی که می تواند تصمیم بگیرد که این کرو پرواز نکنند، سازمان مذکور است که تا زمان آخر بررسی مستندات، تصمیمی در این خصوص اتخاذ نمی گردد.


منبع:

1399/05/03
20:17:06
5.0 / 5
2150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است