مهلت ثبت اطلاعات حقوق به اتمام رسید اما

مهلت ثبت اطلاعات حقوق به اتمام رسید اما

قرار بود از شروع خرداد ماه هرگونه پرداخت به كاركنان مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه كارمند ایران و البته حقوق و مزایا باشد اما این مهلت تمام شده و دولت در آستانه واریز حقوق های تیرماه قرار دارد ولی وضعیت دستگاه ها در اعلام اطلاعات معلوم نیست.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، بااینکه طی سال های گذشته بارها در قوانین بودجه و برنامه بر ضرورت ثبت اطلاعات کارکنان و وضعیت پرداخت حقوق آنها در سامانه های مربوطه شامل «کارمند ایران» و«حقوق و مزایا» تاکید گردیده است اما دستگاه های اجرایی مشمول قانون عملکرد مناسبی در این رابطه نداشته اند. با این وجود اعلام اطلاعات کارکنان در بودجه امسال به صورت جدی تری مطرح و حتی پرداختی به کارکنان مشروط به این مساله شد.
این در حالیست که در تبصره (۲۱) قانون بودجه امسال تاکید شده که دستگاه های اجرایی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می نمایند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت برمبنای قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به روزرسانی کنند.
بر این اساس از شروع خردادماه هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات هزینه ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط پس از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می شود که از محل اعتبارات تخصیص یافته یا درآمد اختصاصی دستگاه توسط خزانه داری کل کشور برای ذی نفع واریز خواهد شد.
در حالی طبق این قانون باید پرداخت های خرداد به کارکنان مشروط به ثبت اطلاعات آنها در سامانه های مذکور انجام می شد که تابحال گزارشی در مورد عملکرد دستگاه ها در این زمینه از طرف دولت و البته بطور خاص سازمان اداری و استخدامی ارائه نشده و پیگیری موضوع نیست بدون پاسخ مانده است.
اما در سال های اخیر تلکیف قانون برنامه ششم توسعه به درج اطلاعات حقوقی کارکنان در سامانه ثبت حقوق و مزایا نیز مطرح بوده و با وجود راه اندازی سامانه برخی دستگاه ها که تعداشان هم کم نبود همچون زیر مجموعه های قوه قضاییه برای ورود اطلاعات اقدام نکردند تا اینکه در مردادماه سال قبل و با تصویب هیات دولت قرار شد تا شهریورماه دستگاه ها اطلاعات را وارد یا تکمیل کنند.
اما پس از آن با وجود اینکه سازمان اداری و استخدامی اعلام نمود که گزارش نهایی را به معاون اول رئیس جمهور ارائه کرده است، حالا پس از گذشت ماه ها هنوز توضیحی در ارتباط با وضعیت مستندسازی اطلاعات حقوقی کارکنان و مدیران و شفاف شدن وضعیت پرداخت ها به افکار عمومی ارائه نشده است.1399/04/16
18:00:53
5.0 / 5
2298
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است