وزیر راه و شهرسازی

50 درصد ثبت نام كنندگان طرح ملی مسكن ریزش داشته اند

50 درصد ثبت نام كنندگان طرح ملی مسكن ریزش داشته اند

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه فهرست نهایی واجدان شرایط مسكن ملی، خرداد ماه نهایی می شود، از ریزش ۵۰ درصدی ثبت نام كنندگان خبر دادو اظهار داشت: نیمی از ثبت نام كنندگان دارای مسكن شخصی هستند.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت پالایش ثبت نام کنندگان طرح ملی مسکن اظهار داشت: تقریباً تمام استان ها غربالگری انجام شده و علت طولانی شدن آن همزمانی با شیوع کرونا بود. اما پالایش و غربالگری واجدان شرایط به اتمام رسیده است.
وی در پاسخ به این پرسش که با عنایت به این که برنامه ریزی اجرای این طرح اختصاص ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان طرح ملی مسکن بود ولی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند، تصریح کرد: علت اینکه از آغاز ثبت نام طرح تا کنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند این است که همزمان دو روش ثبت نام در سامانه و ارسال پیامک را اجرا کردیم.
اسلامی افزود: در فازنخست ثبت نام ۲۳۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که پالایش واجدان شرایط فاز اول به صورت کامل به پایان رسیده است اما در فاز دوم ثبت نام که هم سامانه ای و هم پیامکی بود احتیاج به تکمیل اطلاعات ثبت نام کنندگان از راه پیامک داشتیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: باآنکه هدف گذاری طرح اقدام ملی مسکن، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن می باشد اما تفاهم نامه هایی هم با سایر دستگاه ها داریم که در تفاهم نامه های مذکور هم مقرر شده مجموعاً ۴۸۰ هزار واحد با مشارکت نیروهای مسلح، وزارت رفاه و آموزش و پرورش ساخته شود که آنها هم همزمان با طرح اقدام ملی در حال اجراست. ولی از مجموع این دو، یعنی از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، ۲۰۰ هزار واحد هم پوشانی دارند.
وی با تاکید بر اینکه فهرست نهایی واجدان شرایط در خرداد ماه جاری تعیین تکلیف و نهایی می شود، درباره رسیدن متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون تومان خاطرنشان کرد: مردم اصلاً نگران نباشند، در سامانه طرح ملی مسکن دست مردم را باز گذاشتیم تا هر کس می خواهد ثبت نام کند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: نیمی از کسانی که ثبت نام کرده اند، فاقد مسکن نبوده اند ازاین رو ۵۰ درصد متقاضیان به علت اینکه مالک واحد مسکونی بوده اند ریزش خواهد داشت.
اسلامی خاطرنشان کرد: ما جامعه هدف خویش را شناسایی کرده ایم و برای این جامعه هدف متقاضی مسکن، دغدغه داریم و در حال فعالیت هستیم؛ ازاین رو این افراد نباید نگران باشند چون که صاحب خانه خواهند شد.
وی در مورد بازار مسکن اظهار داشت: اتفاقی که برای برخی کالاها رخ می دهد متأثر از شرایط اقتصادی کشور است، چون مردم نگران از دست رفتن ارزش پول خود هستند، دارایی های خویش را تبدیل به اقلام سرمایه ای می کنند، در نتیجه خود به خود تغییر قیمت در بعضی کالاها صورت می گیرد که مسکن هم یکی از این اقلام است.

1399/03/14
22:06:15
5.0 / 5
2469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است