مقام مسئول بانكی خبر داد:

اتفاق عجیب بازار مسكن تهران

اتفاق عجیب بازار مسكن تهران

به گزارش آوا مسكن مدیركل حقوقی بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: 52 درصد معاملات مسكن شهر تهران تنها در 17 محله از 320 محله پایتخت انجام می شود.به گزارش آوا مسکن به نقل از بانک عامل بخش مسکن، داود خلجستانی در همایش مدیران ارشد این بانک با اشاره به کوشش های اداره کل حقوقی این بانک برای پیش گیری از ایجاد مطالبات مشارکت مدنی بخش مسکن گفت: در تهران ۳۲۰ محله وجود دارد و ۵۲ درصد معاملات فقط در ۱۷ محله انجام می شود.
وی با اعلان اینکه این ۱۷ محله جز محلات بورسی و پررونق تهران در تمامی فصول تلقی می شود، اظهار داشت: در آمار معاملات مسکن در تهران باید آمار این ۱۷ محله را از سایر محلات جدا کرد.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، با تاکید بر اینکه میانگین قیمت و معاملات ۱۷ محله پایتخت نباید با سایر محلات مقایسه شود، اضافه کرد: در بقیه کشور نیز به همین گونه است بدین سان که در هر شهری یکسری محلات بورسی وجود دارد که باید جداگانه بررسی شوند.
خلجستانی با اعلان اینکه سرمایه گذاری در محلات بورسی حتی در اوج رکود، مثبت ارزیابی می شود، افزود: افرادی که در محلات بورسی در بخش مسکن سرمایه گذاری می کنند برای این واحدها خریدار پیدا می کنند اما اغلب افرادی که در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری می کنند، باید به دنبال خریدار بگردند.
وی اضافه کرد: ۵۰ درصد افرادی که در بخش مسکن با هدف سرمایه گذاری ورود کردند و با مشکل مواجه گشتند، یا محله خودرا به درستی انتخاب نکردند یا در محلات غیر بورسی سرمایه گذاری کردند.
این مقام مسؤول در بانک مسکن افزود: همین طور ۵۰ درصد مابقی که در بخش مسکن سرمایه گزاری نموده اند و با مشکل مواجه گشته اند، مساحت ملک آنها متناسب با نیاز بازار در آن محله یا منطقه نیست. به این معنا که نوع ساخت و متراژ با نیاز مسکن در آن منطقه مطابقت ندارد.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، اظهار داشت: افرادی که وارد سرمایه گذاری در بخش مسکن می شوند باید دوگانه «مکان و متراژ» را درست انتخاب کنند.
وی همین طور اظهار داشت: در کشور در محلات بورسی و پر رونق حدود ۲ میلیون واحد مسکونی کمتر از تقاضای مصرفی داریم و قیمت در این مناطق نیز افزایشی است که اگر افزایش قیمت متوقف شود، این توقف ادامه دار نیست.
خلجستانی اضافه کرد: در کشور تعداد زیادی واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و با مساحت بزرگ ساخته شده که متقاضی برای آنها وجود ندارد و به سختی به فروش می رسند. ضمن اینکه برای فروش این واحدها در زمان کوتاه مالک و سرمایه گذار باید واحد خودرا ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت عرضه نماید.
مدیر امور حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن اشاره کرد: سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات جهت راه اندازی واحد مسکونی در مناطق غیر بورسی و بزرگ متراژ، منفی ارزیابی می شود و سفارش اکید بر عدم پرداخت تسهیلات مشارکت در این مناطق است.
وی افزود: سرمایه گذاری در تولید مسکن در مناطق بورسی تهران و کشور، مثبت ارزیابی می شود مشروط بر اینکه «متراژ» آن متناسب با نیاز بازار و تقاضای مصرفی باشد.


منبع:

1399/03/09
10:10:37
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: تولید , خرید , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است