با رسیدن به ایستگاه پایانی

ادغام بانكهای نظامی چه نفعی برای مشتریان بانك دارد؟

ادغام بانكهای نظامی چه نفعی برای مشتریان بانك دارد؟

آوا مسكن: پرونده ادغام بانكهای وابسته به نیروهای مسلح كه طبق گفته رئیس كل بانك مركزی روزهای پایانی خودرا سپری می كند، با ارائه خدمات بهتر به مشتریان، كنترل و تزریق آرامش به پول و بهبود وضعیت سود سپرده و سود بین بانكی، منافع و سهولت هایی را برای مردم در ارتباطات بانكی به وجود می آورد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، پروژه ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، از بیش از یک سال پیش کلید خورده و در این مدت نیز اقدامات مقدماتی آن در حال انجام بوده که به دنبال آن ادغام بانکهای انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بانک سپه از ماه های پایانی سال ۱۳۹۷ شروع شد و در سال قبل نیز، در تابلوی این بانک ها عبارت وابسته به بانک سپه درج شده است.
دراین زمینه، مدیرعامل بانک سپه در ایام گذشته از نزدیک شدن ماموریت ملی ادغام به ایستگاه پایانی خود آگاهی داد و اظهار داشت که تمام ارکان بانک سپه آماده برگزاری مجامع نهایی ادغام چهار بانک و یک موسسه مالی وابسته به نیروهای مسلح است.
بگفته وی، باتوجه به اقدامات صورت گرفته انتظار داریم در صورت کسب مجوز از مراجع ذی ربط تا اختتام اردیبهشت ماه حداقل دو بانک از مجموع بانک ها و موسسه مالی وابسته به نیروهای مسلح رسما به بانک سپه ملحق شوند.
علاوه براین بعد از آن رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام نمود که ادغام بانکهای وابسته به نیروهای مسلح در هفته های آینده نهایی می شود و پیگیری های ایسنا مشخص کرد که دو بانکی که مقرر است تا اختتام اردیبهشت به بانک سپه ملحق شوند، بانکهای حکمت ایرانیان و قوامین است که کارهای ارزش گذاری دارایی های آنها حدودا به انتها رسیده است.
بانکهای مهر اقتصاد و انصار و موسسه مالی کوثر نیز بعد از انجام ارزش گذاری دارایی ها توسط قوه قضاییه به بانک سپه ملحق می شوند، در واقع زیرساخت های ادغام این بانک ها فراهم شده و برای الحاق به بانک سپه در انتظار ارزش گذاری دارایی ها هستند که بنظر می رسد این بانک ها نیز در آینده نه چندان دور به بانک سپه ملحق و پروژه ادغام نهایی شود.
همچنین، رئیس کل بانک مرکزی در تازه ترین اظهارات خود درباره ادغام بانکهای نظامی از رسیدن پرونده ادغام بانکی به مراحل پایانی آگاهی داد و اظهار داشت: با تصمیماتی که در جلسه ستاد ادغام این بانک ها انجام شد، مجامع ادغام این بانک ها برگزار و پرونده مهم ترین ادغام بانکی بسته خواهد شد.
حالا این پرونده طبق اعلام بانک مرکزی با هدف متمرکز کردن توانمندی و ظرفیت بانکهای انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در چارچوب یک بانک واحد با ثبات و کارآمدتر و بمنظور ارائه خدمات بهتر به خانواده نیروهای مسلح و عموم مردم، به مرحله پایانی خود نزدیک شده است.
علاوه بر موارد ذکر شده، طبق گفته همتی در طول ماه های گذشته و به دنبال ادغام، با نظارت بانک مرکزی و تدبیر و راهبری خوب مدیریت بانک سپه، اصلاحات خوبی خصوصا در منابع و مصارف بانکهای ادغام شده انجام شده که به آرامش فعلی پول کمک خوبی شده است و ادغام این نوع بانک ها همچون مواردی است که بر روند کنونی سود سپرده ها و سود بین بانکی تاثیر گذاشته تا بانک ها از سود سپرده ۱۵ درصدی تمکین کنند.
بدین سبب ادغام بانکهای نظامی علاوه براینکه یکی از پروندهای مهم بانکی را به پایان می رساند و سبب ارتقای بانکداری می شود، می تواند با تمرکز چندین بانک در یک بانک، خدمات بهتری را به مردم ارائه کند و با کنترل پول و سودهای سپرده بانکی که مردم و معیشت آنها را به سبب بازپرداخت اقساط وام ها تحت تاثیر قرار می دهد، نقش موثری برای مردم داشته باشد و آنها را کمتر تحت فشار سودهای سرسام آور بانکی قرار دهد.
منبع:

1399/02/20
21:00:43
5.0 / 5
2845
تگهای خبر: آرامش , خدمات , ساخت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است