اسلامی علل تأخیر در آغاز ساخت مسكن فرهنگیان را شرح داد

اسلامی علل تأخیر در آغاز ساخت مسكن فرهنگیان را شرح داد

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی دلیل تأخیر در اجرای تفاهم نامه ساخت مسكن فرهنگیان و طرح ملی مسكن را سختی شناسایی افراد واجد شرایط واقعی عنوان نمود.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مراسم آغاز ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی فرهنگیان که قبل از ظهر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و به صورت ویدئوکنفرانس با ۶ استان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت این واحدها در جهت تفاهم نامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان است که آذرماه سال گذشته با وزارت آموزش و پرورش به امضا رساندیم.
وی مهمترین بخش امضای این تفاهم نامه ها با دستگاه های اجرایی مختلف را پایدار کردن فرایند ساخت مسکن عنوان نمود و اظهار داشت: این مورد برای فرهنگیان هم اهمیت ویژه ای دارد و باید به یک رویه پایدار تبدیل گردد.
اسلامی اضافه کرد: قرار نیست صرفا یک پروژه ای در یک مدت زمانی محدود برای فرهنگیان ساخته شود و بعد از آن دیگر این قشر به فراموشی سپرده شوند، ازاین رو با تعریف ضوابط و تعیین آیین نامه مربوطه میان دو وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی، مقرر است هم اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی و هم اراضی متعلق به وزارت آموزش و پرورش به این مورد اختصاص پیدا کند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: اجرای این تفاهم نامه به توسعه معیشت و ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان هم کمک خواهد نمود. پروژه ای که امروز کلنگ زنی می شود، به برکت همین نگاه دولت در مورد ارتقای منزلت فرهنگیان است.
وی یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در اجرای این تفاهم نامه را انتخاب افراد واجد شرایط و تعیین صحیح اولویت ها دانست و اظهار داشت: برخی به ما انتقاد می کنند که چرا در اجرای طرح ملی مسکن و هم تفاهمنامه ساخت مسکن فرهنگیان تأخیر به وجود آمده که باید گفت شرایط بگونه ای شد که امکان تشخیص افراد واجد شرایط به علت شیوع کرونا سخت شد و ما تا زمانی که نتوانیم اولویت های جامعه هدف را مشخص نماییم، سرمایه گذاری در این عرصه نمی تواند به اهدافی که تعیین شده است، به صورت دقیق اختصاص یابد؛ به خصوص برای قشر فرهنگی که شناسایی افراد واجد شرایط از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

1399/02/16
13:59:28
5.0 / 5
2466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است