معاون سازمان راهداری:

رانندگان اتوبوس و مینی بوس مشمول دریافت بیمه بیكاری شدند

رانندگان اتوبوس و مینی بوس مشمول دریافت بیمه بیكاری شدند

به گزارش آوا مسكن معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، رانندگان بیكار شده نیز از بیمه بیكاری بهره مند می شوند.به گزارش آوا مسكن به نقل از صداوسیما، محمد تیموری از تدوین پنج برنامه حمایتی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای پشتیبانی از رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای مسافری كه بخاطر شیوع ویروس كرونا متضرر شده اند، آگاهی داد.
وی با اشاره به حضور ۶۰۰ هزار راننده دارای كارت هوشمند در بخش مسافری بین شهری در كشور اضافه كرد: از شروع انتشار ویروس كرونا، این رانندگان به خاطر كاهش مسافرت ها متضرر شدند و بنا بر این سازمان راهداری با همكاری سایر بخش ها كوشش كرد با طراحی ۵ برنامه، قسمتی از مشكلات این قشر را جبران كند.
وی اضافه كرد: در اولین اقدام، با همكاری شبكه بانكی و با ابلاغ بانك مركزی، وام های بخش حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه معوق و مصوبه مربوط توسط بانك مركزی به شبكه بانكی كشور ابلاغ گردید.
به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری، همین طور با الكترونیكی كردن خدمات مربوط به كارت هوشمند حمل و نقل و اسناد حمل، هزینه های این بخش به سمت صفر شدن رفت و از این جهت نیز كمك زیادی به رانندگان شد.
وی همین طور توسعه خدمات بیمه ای و بهره مندی رانندگان بیكار شده از بیمه بیكاری با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، پرداخت تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی به رانندگان بخش مینی بوس های بین شهری و همین طور توزیع بسته های بهداشتی و اقلام مبارزه با شیوع ویروس كرونا در پایانه ها و مراكز توزیع مسافر و بار را از دیگر برنامه های سازمان راهداری برای پشتیبانی از رانندگان بخش حمل و نقل مسافری دانست.
تیموری همین طور درباب مهمترین برنامه های سازمان راهداری امسال اظهار داشت: تامین امنیت و ایمنی در سطح ۲۱۷ هزار كیلومتر از جاده های اصلی و فرعی و روستایی مهمترین اولویت كاری ما در سال ۹۹ است و بهمین منظور، ۱۲ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه انواع تجهیزات راهداری آماده خدمت به مسافران به خصوص پس از اختتام شیوع ویروس كرونا خواهند بود.
وی اشاره كرد: همین طور امسال حداقل ۲ هزار دوربین ثبت تخلفات رانندگی به دوربین های نظارتی سازمان راهداری افزوده می شود تا ضریب ایمنی سطح جاده های كشور ارتقا یابد.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری، بهسازی راه های سیل زده در استان های سیل خیز بویژه كرمان، سیستان و بلوچستان و همین طور لرستان از دیگر اقدامات این سازمان امسال خواهد بود.
تیموری اضافه كرد: خوشبختانه بعد از وقوع سیل، به فاصله كوتاهی راه های موقت در مناطق سیل زده به وجود آمد اما برای ایجاد زیرساختهای اساسی این مناطق برنامه ریزی شده است و در ماه های آینده زیرساخت های حمل و نقلی در این مناطق همچون پل های مورد نیاز به صورت اساسی ایجاد خواهد شد.
وی درباب نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و به خصوص بخش حمل و نقل بار كه جزو برنامه های سالجاری سازمان راهداری است نیز اظهار داشت: تلاش می نماییم با استفاده از ظرفیت های قانونی و به خصوص بند ب ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای نوسازی ناوگان كامیونی و مسافری كشور اقدام نماییم ضمن اینكه قسمتی از تجهیزات و ماشین آلات راهداری نیز باید نوسازی شوند.


منبع:

1399/01/19
23:25:06
5.0 / 5
3129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است