كسری بودجه آمریكا در مرز اخطار

كسری بودجه آمریكا در مرز اخطار

به گزارش آوا مسكن تنها در ماه فوریه، آمریكا ۳۱ میلیارد دلار كسری بودجه داشته است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از تریدینگ اكونومیكس، تنها در ماه فوریه، آمریكا ۳۱ میلیارد دلار كسری بودجه داشته است كه این رقم یكی از بالاترین ارقام كسری بودجه ثبت شده ماهانه در تاریخ معاصر این كشور به حساب می آید.
این كسری بودجه در مقایسه با مازاد بودجه ۸.۷ میلیارد دلاری ژانویه سال ۲۰۱۹ نشان دهنده معكوس شدن روند تلاش دولت ترامپ برای كاستن از كسری است. در میان بخش های مختلف مخارج امنیتی بیشترین سهم را داشته اند و مخارج دولت در بخش بهداشت و درمان هم افزایش ۱۰ درصدی داشته است.
همینطور داده های انتشار یافته توسط وزارت خزانه داری آمریكا نشان داده است در دو ماه نخست سال جاری كسری بودجه این كشور به ۲۳۵ میلیارد دلار رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد بیشتر شده است.
انتظار می رود برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ كسری بودجه آمریكا از یك تریلیون دلار عبور كند. بخش بزرگی از كاهش درآمدهای دولت مربوط به لایحه كاهش مالیاتی بوده است كه در سال ۲۰۱۷ تصویب گردید و به قول منتقدان طرح می تواند طی یك دهه تا نیم تریلیون دلار به كسری بودجه آمریكا اضافه كند.
دفتر كنترل بودجه آمریكا پیشبینی كرده است با تداوم روند استقراض كنونی حجم بدهی های آمریكا تا سال ۲۰۳۰ به بیشتر از ۳۱ تریلیون دلار برسد.
جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا پیشتر اخطار داده بود كه رشد اقتصادی این كشور در سطح ناپایداری قرار دارد و می تواند قدرت بانك مركزی برای مقابله با بحران های مالی و اقتصادی پیش رو را تضعیف كند. وی از نمایندگان كنگره خواسته است تا با اعمال محدودیت های بودجه ای بیشتر به این بانك در دستیابی به رشد پایدار كمك كنند.
كسری بودجه دولت آمریكا تا آخر ماه فوریه به یك تریلیون و ۶۱ میلیارد و ۹۴۲ میلیون دلار رسیده است تا بدین ترتیب نسبت كسری بودجه به تولید ناخاص داخلی این كشور به ۴.۸۶ درصد برسد. بین بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ بیشترین كسری بودجه آمریكا مربوط به سال ۲۰۱۰ با ۸.۹۶۵ درصد و بیشترین مازاد بودجه مربوط به سال ۲۰۰۰ با ۲.۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است.1398/12/22
14:24:29
5.0 / 5
3531
تگهای خبر: تولید , مالیات , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است