مشكل ۷۱ روستا حل شد

آخرین وضعیت راه های مسدود شده گیلان

آخرین وضعیت راه های مسدود شده گیلان

به گزارش آوا مسكن مدیركل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود كه تا بامداد امروز ۲۴ بهمن همه راه های شریانی و اصلی استان گیلان كه به دنبال بارش برف سنگین مسدود شده بود، بازگشایی شدند و تا فردا بیشتر از ۹۰ درصد راه های روستایی هم بازگشایی خواهد شد.


طی روزهای گذشته بارش برف سنگین و كم سابقه در استان گیلان و محورهای مواصلاتی آن سبب مسدود شدن راه های مواصلاتی اصلی، فرعی و روستایی شد. شعبانعلی خاوری، مدیركل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره آخرین وضعیت راه های این استان به ایسنا اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی راهداران تا بامداد امروز همه راه های شریانی و اصلی استان گیلان بازگشایی شدند و از امروز بامداد همه راهداران تمركز خویش را بر بازگشایی راه های روستایی گذاشتند؛ چون كه به دنبال بارش برف سنگین در این منطقه ۵۵۸ روستا درگیر برف شده و راه هایشان مسدود شد.
وی ادامه داد: طی چند ساعت گذشته و برپایه آخرین گزارش های رسیده راه های ۷۱ روستا تابحال بازگشایی شده و درصدد هستیم تا فردا بیشتر از ۹۰ درصد راه های روستایی این استان باز شود.
خاوری با اشاره به اینكه در محورهای اصلی و فرعی استان گیلان بین ۹۰ سانتی متر تا بیشتر از ۱۲۰ سانتی متر برف باریده است، اظهار نمود: الان هیچ مشكلی در راه های مواصلاتی شهرهای بزرگ و كوچك گیلان و روستاهایی كه بازگشایی شدند وجود ندارد و به غیر از اختلال موقتی كه در سیستم مخابراتی و ارتباطی برخی مناطق گیلان بوجود آمده بود در این حوزه هیچ مشكلی گزارش نشده است.
وی درباره شیوه امداد رسانی به روستاهای مسدود شده استان گیلان اعلام نمود: مناطق روستایی این استان با دیگر استان های دیگر متفاوت می باشد و به علت تراكم جمعیت و وجود امكانات اولیه نیاز چندانی به امدادرسانی هوایی پیدا نخواهند كرد و الان مشكل خاصی در این مناطق گزارش نشده است اما راهداران همه تلاش خویش را انجام می دهند تا هر چه سریع تر راه های روستایی هم بازگشایی شود.
مدیركل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه از نظر نیروی انسانی و تجهیزات راهداری هیچ مشكل و كمبودی در استان گیلان نداریم، اظهار داشت: در همان ساعات اولیه بارش برف و سنگین شدن آن حتی در آزادراه قزوین- رشت تعدادی زیادی از مسافران اسیر برف شده بودند اما با تلاش راهداران این مشكل برف شد و الان هیچ مشكلی برای سفرهای مردم به سمت استان گیلان و شهرهای آن وجود ندارد و فقط مردم باید ساعات سفر خویش را مدیریت كنند.
خاوری درباره میزان خسارت وارده شده به راه های استان گیلان توضیح داد: خساراتی كه از راه برف به راه های یك منطقه امكان دارد وارد شود با خسارات سیل كاملا متفاوت است؛ چون كه سیل به یك نقطه از طریق صدمه می رساند اما راه های برف گیر به علت اینكه باید از راه ماشین آلات راهداری مانند بولدوزر بازگشایی شوند با خسارت هایی مواجه می شوند و از جانب دیگر هم بارش برف سنگین در یك مسیر امكان دارد سبب ایجاد چاله هایی شود و همین مسائل درصد صدمه به راه های برف گیر را بیشتر و گسترده تر می كند.
وی افزود: بعد از بازگشایی همه راه های استان گیلان مانند گذشته نسبت به بازسازی این راه ها اقدام می نماییم و این كار معمولی است كه همواره در سازمان راهداری انجام می شود.
مدیركل دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همینطور درباره میزان احتمال و خطر بهمن در مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی استان گیلان بعد از بازگشایی راه ها هم اظهار داشت: محورهای استان گیلان بگونه ای نیست كه خطر بهمن در آنها وجود داشته باشد و تنها در یكی از محورهای فرعی این استان این احتمال در آن وجود دارد كه از نیمه آذرماه آن محور فرعی را مسدود كرده ایم.1398/11/24
19:48:17
5.0 / 5
4255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است