بانك مسكن اعلام كرد؛

۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از صندوق یكم پرداخت گردید

۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از صندوق یكم پرداخت گردید

آوا مسكن: بانك مسكن، سهم صندوق پس انداز مسكن یكم از كل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسكونی را اعلام نمود.به گزارش آوا مسكن به نقل از بانك عامل بخش مسكن، میزان دریافت تسهیلات از این صندوق معادل تعداد خانه اولی هایی است كه در بازه زمانی اعلام شده مبادرت به خرید مسكن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم كرده اند. علاوه بر این آمار مربوط به حجم خرید واحدهای مسكونی با استفاده از تسهیلات این صندوق از طرف متقاضیان خرید مسكن در بافت های فرسوده شامل خانه اولی و غیر خانه اولی نیز در ارقام اعلام شده وجود دارد.
بر این اساس در ۹ ماهه اول سال ۹۸ مجموعاً حدود ۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم پرداخت شده است.
ارزش ریالی اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از این محل برابر با بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان برآورد می شود. این در حالیست كه ارزش ریالی اصل این تسهیلات بدون محاسبه سود رقمی در حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.
در حالی كه این ارقام عملكرد صندوق پس انداز مسكن یكم در پرداخت تسهیلات خرید مسكن را منعكس می كند اطلاعات ارائه شده همین طور نشان دهنده پرداخت ۳ هزار و ۷۷ فقره تسهیلات از این محل به متقاضیان در آذرماه سال جاری است. به این معنا كه در ۳۰ روز منتهی به انتها آذرماه سال جاری مجموعاً ۳ هزار و ۷۷ متقاضی خرید مسكن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم مبادرت به خرید واحد مسكونی كرده اند.
در آذرماه امسال اصل و سود تسهیلات اعطا شده از محل صندوق پس انداز مسكن یكم رقمی در حدود ۴۱۰ میلیارد تومان بوده است. همین طور این رقم بدون محاسبه سود تسهیلات پرداخت شده (رقم اصل تسهیلات پرداخت شده) معادل حدود ۲۷۰ میلیارد تومان گزارش شده است.
در مجموع حدود ۲۷ درصد از حجم كل تسهیلات پرداخت شده در حوزه خرید مسكن در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری از محل صندوق پس انداز مسكن یكم به متقاضیان خرید مسكن اختصاص یافته است.
در واقع در حالی حجم كل تسهیلات پرداخت شده در بخش خرید مسكن در ۹ ماهه اول سال جاری حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات بوده است كه حدود ۲۷ هزار فقره از این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسكن یكم پرداخت شده است.
سهم تسهیلات اوراق
بانك مسكن در گزارش مربوط به عملكرد تسهیلات دهی در بخش مسكن در ۹ ماهه اول سال جاری همین طور حجم عددی و ریالی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خرید مسكن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات را نیز اعلام نموده است.
بر این اساس، در ۹ ماهه اول سال جاری نزدیك به ۴۳ هزار فقره تسهیلات مسكن از این محل به متقاضیان پرداخت شده است كه این میزان بیشتر از ۴۰ درصد تسهیلات اعطایی در بخش مسكن در این بازه زمانی را به خود اختصاص می دهد.
در آذر ماه سال جاری نیز نزدیك به ۵ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق به متقاضیان پرداخت شده است كه به همین میزان منجر به خرید مسكن با كمك تسهیلات بانكی در ماه پایانی پاییز ۹۸ شده است.
برآوردها حاكیست اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از محل اوراق در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری رقمی در حدود ۵ هزار میلیارد تومان بوده است. این میزان بدون محاسبه سود و تنها با محاسبه اصل تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان عددی در حدود است ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.


منبع:

1398/11/02
14:48:44
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: خرید , فرسوده , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است