مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی خبر داد

بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ با حضور مقامات قضایی

بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ با حضور مقامات قضایی

آوا مسكن: مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی كشوری از بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ 737 با حضور مقامات قضایی در مهرآباد آگاهی داد.



به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، حسن رضایی فر در نشست خبری «بررسی علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوكراین اینترنشنال» گفت: امروز با حضور هیئت اوكراینی، دو جلسه برگزار كردیم؛ یك جلسه بامداد و جلسه دیگر نیز درباب نحوه دریافت اطلاعات جعبه سیاه اجرا شد.
وی با تاكید بر اینكه ما از متخصصان بازخوانی جعبه سیاه در داخل كشور استفاده خواهیم كرد، افزود: در این خصوص از سه شركت هواپیمایی قشم ایر، ماهان و آسمان كه از نرم افزارهای به روز بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه برخوردار می باشند، دعوت به همكاری كردیم.
مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی كشوری اضافه كرد: همین طور طی جلسه ای كه با نمایندگان كمیسیون بررسی سوانح اوكراین داشتیم، آنها هم تائید كردند كه جعبه سیاه FDR حادثه دیده اما خوشبختانه حافظه هر دو جعبه سیاه هواپیما سالم می باشد.
رضایی فر اضافه كرد: اهتمام ما بر این است كه بازخوانی و ارزیابی جعبه سیاه در داخل كشور صورت گیرد و امروز این اطلاعات در یك لابراتوار در فرودگاه مهرآباد با حضور مقامات قضایی بازخوانی خواهد شد. اگر به این نتیجه رسیدیم كه امكان بازسازی اطلاعات جعبه سیاه در داخل وجود ندارد، طبق تفاهمنامه ای كه با كشورهای اوكراین، روسیه، فرانسه و كانادا داریم، آنها آمادگی دارند تا این اطلاعات را دانلود كنند.
وی تاكید كرد: ما علاقه داریم كه ترجیحاً اطلاعات جعبه سیاه را در داخل بازخوانی نماییم اما اگر احساس نماییم كه ممكنست اطلاعات آزار ببیند، از یكی از كشورهای مذكور كمك می گیریم.


منبع:

1398/10/21
14:36:30
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: حادثه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است