اسلامی:

امكان نوسازی بافت های تاریخی فراهم گردید

امكان نوسازی بافت های تاریخی فراهم گردید

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی از توافق این وزارتخانه با وزارت میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در بافت های تاریخی اطلاع داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه همایش «صنعت ساخت» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه متأسفانه در ساخت و ساز، مصالح به مقدار زیادی مصرف می شود و بهره وری آن پایین بوده و زمان ساخت بالاست، اظهار داشت: برای رفع این مشكلات، صنعتی سازی باید در دستور كار قرار گیرد و شركت های دانش بنیان ما توانسته اند در صنعتی سازی، نقش خوبی ایفا كنند. از سازندگان و مهندسان مشاور دعوت می كنم كه از این الگوهای صنعتی سازی در ساخت و سازهای خود استفاده كنند چون كه در شرایطی كه در زلزله های بالای ۵ ریشتر جداره ها و دیواره های جداكننده سازه های فعلی تخریب می شوند، باید از این الگوها استفاده گردد كه باآنكه كمی گران تر هستند، اما صدمه پذیری آنها كمتر است.
وی در مورد صادرات خدمات فنی و مهندسی اظهار داشت: سهم ما از بازار خدمات فنی و مهندسی دنیا تنها یك میلیارد دلار بوده كه خیلی كم است ضمن اینكه ورود به حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی می تواند دانش فنی و مهندسی ما را هم ارتقا دهد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره قیمت مسكن اظهار داشت: قیمت مسكن متأثر از سایر مؤلفه های اقتصادی می باشد. ما در وزارت راه و شهرسازی، موتور محركه بخش عمران را دنبال می نماییم ازاین رو سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان در بخش زیرساخت های عمرانی هزینه می شود و بخش خصوصی هم ۸۰ هزار میلیارد تومان در بخش مسكن هزینه می كند ازاین رو تحولات بازار مسكن متأثر از شرایط گوناگونی است.
اسلامی درباره توافق اخیر وزارتخانه های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در نوسازی بافت های فرسوده تصریح كرد: با وزارت میراث فرهنگی توافق كرده ایم تا محدوده های بیشتری را كه هم اكنون تحت عنوان «بافت تاریخی» فریز شده اند، آزادسازی كنند و مردم بتوانند متناسب با شرایط همان بافت، مبادرت به ساخت و ساز كنند اما قرار نیست برج سازی شود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ساخت مسكن های ۲۰ تا ۳۰ متری از جانب شهرداری اظهار داشت: ما در وزارت راه و شهرسازی این طرح را عرضه نكرده ایم، از كسانی كه این طرح را داده اند، درباره این مورد سوال كنید.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره موافقت وزارت راه و شهرسازی با افزایش وام مسكن از محل اوراق تسهیلات اظهار داشت: من بعنوان عضو شورای پول و اعتبار با افزایش وام خرید و ساخت مسكن از محل اوراق گواهی حق تقدم موافق بودم تا از این مسیر، قدرت خرید مردم افزایش یابد.

1398/10/11
12:13:18
5.0 / 5
4047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است