مهر خبر می دهد

نخستین تامین مالی از بازار سرمایه برای توسعه فرودگاهی انجام شد

نخستین تامین مالی از بازار سرمایه برای توسعه فرودگاهی انجام شد

به گزارش آوا مسكن ترمینال پروازهای بین المللی فرودگاه یكی از مناطق آزاد با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان از محل تأمین مالی در بازار سرمایه تا ۱۴۰۲ راه اندازی می شود.



به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، روز گذشته (۲۰ آبان) یك نماد معاملاتی بعنوان اوراق اجاره صكوك و از ابزارهای نوین مالی در بازار سرمایه برای تأمین مالی راه اندازی ترمینال پروازهای بین المللی فرودگاه یكی از مناطق آزاد كشور افتتاح شد و با آنكه قرار بود برگه های این نماد معاملاتی در سه روز كاری عرضه گردد، اما در روز نخست عرضه ۱۰۰ درصد برگه ها فروخته شد و بعد از آن نماد مذكور بسته شد.
به گفته یك مقام مسئول، این اوراق صكوك اجاره در ۳ میلیون برگه ۱۰۰ هزار تومانی ارائه شد كه در همان روز نخست به صورت كامل فروخته شد.
گفتنی است همه ۳ میلیون برگه كیش ۱۴۰۲، توسط یك مشتری حقوقی رأس ساعت ۱۱: ۲۰ و عینا با قیمت مندرج بر روی هر برگه (۱۰۰ هزار تومان) خریداری شده است!
بر اساس آنچه شركت فرابورس ایران اعلام نموده، مقرر است شركت واسط و بازارگردان این منابع مالی، با استفاده از این منابع مبادرت به خرید املاك ویلایی با كاربری مسكونی با استفاده از اجاره به شرط تملیك از بانی كند.
سررسید این اوراق ۴ ساله بوده و با سود ۱۸ درصد به خریدار در سرسید ۱۴۰۲ بازگردانده خواهد شد. دارایی های غیر منقول در این پروژه، بعنوان تأمین منابع مالی راه اندازی ترمینال پروازهای بین المللی این فرودگاه در نظر گرفته می شود.
این نخستین بار است كه زیرساخت فرودگاهی و حمل و نقل هوایی در بازار سرمایه تأمین اعتبار می شود. قبل از این اوراق اجاره صكوك یكی از شركت های هواپیمایی در بازار سرمایه عرضه شده بود كه به تأمین اعتبار خرید ناوگان حمل و نقل هوایی اختصاص داشت.

1398/08/21
22:34:35
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: ابزار , احداث , افتتاح , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است