مدیرعامل آبفا استان تهران خبر داد

مصرف آب آشامیدنی تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است

مصرف آب آشامیدنی تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است

به گزارش آوا مسكن مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به مصرف ۳.۲ میلیون مترمكعبی آب آشامیدنی روزانه در تهران اظهار داشت: مصرف آب استان تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، بختیاری در سومین نشست شورای پدافند غیرعامل استان تهران در عرضه گزارشی در مورد اقدامات شركت آبفا استان تهران اظهار داشت: شركت آب و فاضلاب استان تهران بعنوان متولی تأمین و توزیع آب آشامیدنی فعالیت می كند. این در شرایطی است كه مصرف آب آشامیدنی تهران معادل ۳.۲ میلیون مترمكعب در روز یعنی معادل دریاچه چیتگر است.
وی ادامه داد: با عنایت به بارندگی های ابتدای سال جاری توانستیم بدون مشكل تابستان را پشت سر بگذاریم اما ركورد مصرف آب در تهران در تابستان سال جاری زده شد. در حقیقت بارندگی های ابتدای امسال به لحاظ روحی و روانی اثری بر مردم گذاشت كه گویی مشكل كمبود آب را فراموش كردند.
مدیرعامل آبفای استان تهران در تشریح اقدامات و سازماندهی اقدامات این شركت در حوزه پدافند غیرعامل به ایجاد مركز مدیریت بحران، ریسك و پدافند غیرعامل در این شركت اشاره نمود و اضافه كرد: ایجاد دفاتر مدیریتی استان و پدافند غیرعامل در شركت های زیرمجموعه آبفا و انجام مطالعات پدافند غیرعامل از دیگر اقدامات این شركت در حوزه پدافند غیرعامل بوده است.
وی افزود: از ۱۵ قرارداد مطالعاتی این شركت ۹ قرارداد در حوزه پدافند غیرعامل بوده كه استفاده از الگوها و مصالح مقاومت در پروژه های این شركت را می توان از نتایج اجرای مطالعات پدافند غیرعامل در تأسیسات دانست.
مدیرعامل آبفای استان تهران با تاكید بر تأمین آب آشامیدنی تهران از پنج سد طالقان، امیركبیر، لار، ماملو و لتیان اظهار داشت: به صورت میانگین ۳۰ درصد از آب آشامیدنی تهران از محل منابع زیرزمینی تأمین می شود. البته در سال های مختلف این میزان متغیر است به شكلی كه امسال ۷۵ درصد از آب آشامیدنی شهر تهران از محل منابع پنج سد تعیین شده است.
بختیاری تاكید كرد: در شهر تهران هفت تصفیه خانه داریم كه با طرح رینگ قمربنی هاشم این تصفیه خانه ها به یكدیگر متصل می شوند و بعد از اجرای این پروژه شهر تهران در حاشیه امنی قرار می گیرد به صورتی كه حتی اگر یكی از پنج سد تعیین كننده آب آشامیدنی تهران از مدار بیرون برود تا مدت یك ماه می توان بدون بروز مشكل ادامه كار داد.
وی ادامه داد: در شهر تهران ۳۷۴ نقطه برای طرح آبرسانی اضطراری مشخص شده اند تا در هنگام بروز حوادثی همچون زلزله كه شبكه توزیع تهران در مقابل آن گرفتار مشكل می شود از این ۳۷۴ نقطه بهره گرفته شود. بدین سان سه تا ۱۰ روز می توان آب آشامیدنی تهران را تأمین كرد تا در این مدت ترمیم شبكه توزیع صورت گیرد. با اجرای این پروژه تهران بعد از توكیو می تواند مدرن ترین شبكه توزیع را داشته باشد.
مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به وقوع سیل در ابتدای سال جاری در بعضی از استان های كشور اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال جزو دستگاه هایی بودیم كه بیشترین خدمت رسانی را داشتیم و با ارسال واترجت هایی كه تنها در اختیار آبفاست در لایروبی مناطق سیل زده خدمت رسانی كردیم. همینطور با بهره گیری از همین واترجت ها توانستیم سیستم فاضلاب شهر كربلا را لایروبی نماییم.1398/08/13
23:42:05
5.0 / 5
4132
تگهای خبر: اثر , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است