رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

سازمان استاندارد بر كالاهای تبلیغی در صداوسیما نظارت داشته باشد

سازمان استاندارد بر كالاهای تبلیغی در صداوسیما نظارت داشته باشد

آوا مسكن: رئیس سازمان بازرسی كل كشور خواهان نظارت سازمان استاندارد بر كالاهای تبلیغی در صداوسیما شد.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد به همراه تعدادی از معاونین خود بامداد روز شنبه با حضور در سازمان بازرسی كل كشور با حجت الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی كل كشور دیدار و گفت و گو كرد.

حجت الاسلام درویشیان با اشاره به اینكه سازمان ملی استاندارد و سازمان بازرسی كل كشور هر دو سازمان نظارتی و حاكمیتی هستند، اظهار داشت: یكی از برنامه های سازمان بازرسی كل كشور حمایت جدی از دستگاه های نظارتی در انجام وظایفشان شامل درون دستگاهی مانند حراست ها و واحدهای بازرسی و برون دستگاهی مانند سازمان ملی استاندارد است.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور اضافه كرد: به مدیران اجرایی اعلام كردیم به كسی اجازه نمی دهیم در انجام اقدامات قانونی دستگاهی بی نظمی ایجاد كند و یا مطالبه غیرقانونی داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت سازمان ملی استاندارد و اعتماد مردم به این سازمان، گفت: در گذشته چنین حساسیتی بین مردم وجود نداشت اما امروز با افزایش آگاهی ها وقتی مردم روی كالایی نشان استاندارد را می بینند، اعتماد می كنند و همین سوژه وظیفه سازمان استاندارد را سنگین تر می كند و بدین سبب یكی از اقدامات مهمی كه شما باید انجام دهید، حفظ این اعتماد و سرمایه اجتماعی است.

درویشیان اشاره كرد: اگر كالایی با وجود نشان استاندارد، غیر ایمن و غیربهداشتی و ناسالم باشد، نخستین انگشت بهتان به سمت سازمان استاندارد نشانه می رود و این سؤال پیش می آید كه چرا این سازمان چنین كالایی را تائید كرده است. گرچه سازمان استاندارد تولیدكننده آن نیست و متولی آن حوزه نیز بطور مثال وزارت صمت است، اما در وهله اول نگاه ها به سمت سازمان استاندارد می رود كه چرا تأیید كرده است.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به اهمیت امنیت غذایی مردم و با تقدیر از ایستادگی سازمان ملی استاندارد در سوژه ذرت های آلوده، گفت: نظارت و دقت خودرا در بررسی بر روی گندم ها و برنج های وارداتی افزایش دهید و محصولات تراریخته را به دقت بررسی كنید. باید مشخص شود كه آیا این محصولات خطری برای سلامت مردم دارد یا خیر؟ و اگر خطری دارد چرا بعضی از دستگاه های دولتی از این محصولات دفاع می كنند.

درویشیان با تاكید بر ضرورت دقت در صدور گواهی های صادره از طرف سازمان ملی استاندارد و نظارت بر تداوم شرایط لازم بعد از دریافت گواهی استاندارد، اظهار داشت: نظارت خودرا بر شركت های ناظر و آزمایشگاه های همكار بیشتر كنید و در موارد تخلف، برخوردی قاطع داشته باشید تا بازدارندگی ایجاد كند.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به اهمیت بازرسی های سازمان استاندارد از خدمات عمومی همچون آسانسورها و شهربازی ها، گفت: با بازرسی های بموقع و به هنگام اجازه ندهید امنیت مردم و اعتماد آنها به سازمان استاندارد خدشه دار شود.

وی سلامت و امنیت مردم را بالاتر از هرگونه ملاحظه ای دانست و تاكید كرد: اگر حتی در یك مورد نیز به سبب ملاحظه و سفارشی، نظر كارشناسی خودرا تغییر دهید، فشارها به سازمان استاندارد افزایش می یابد و همه متوقع می شوند از موارد غیر استاندارد بعدی نیز چشم پوشی كنید.

درویشیان آمادگی سازمان بازرسی كل كشور برای همكاری با سازمان ملی استاندارد را اعلام نمود و اظهار داشت: اگر در انجام ماموریت های خود با مشكل و مانعی روبرو شدید و كاری از عهده ما بر می آمد، آماده رفع آن مشكل و مانع هستیم و حتما پیگیری خواهیم كرد.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی ها تاكید كرد: موارد تخلف و غیراستاندارد را اعلام و اطلاع رسانی كنید كه جنبه بازدارندگی دارد و متخلفان وقتی تبعات اقدامات خودرا ببینند، دیگر به خود جرأت نمی دهند كه با سلامت و ایمنی مردم بازی كنند.

وی درباب تأخیر زیاد در تصویب بخشنامه اجرایی قانون جدید سازمان ملی استاندارد، اشاره كرد: با عنایت به گذشت زمان زیاد، رایزنی های لازم را جهت تصویب هرچه سریع تر این بخشنامه انجام دهید.

درویشیان درباب تبلیغات كالاهای مختلف در صداوسیما نیز تاكید كرد: وقتی كالایی از شبكه های تلویزیونی و رادیویی صداوسیما تبلیغ می شود، مردم اعتماد می كنند و بررسی های دیگر را انجام نمی دهند، بر همین مبنا لازم است با رصد تبلیغات كالاها از صداوسیما، بر آنها نظارت داشته باشید.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور یكی از رویكردهای سازمان بازرسی كل كشور را اقدامات پیشگیرانه و هشداری عنوان نمود و مدیران اجرایی كشور را بزرگ ترین سرمایه ملی دانست و اضافه كرد: سال ها برای این مدیران از منابع كشور هزینه شده، بدین سبب وظیفه ماست كه از این سرمایه های ملی صیانت نماییم و یكی از راه ها در این خصوص، آگهی و تذكر دادن است.

وی با اشاره به گلایه بعضی از تولیدكننده های داخلی در خصوص خرید كالاهای خارجی دارای مشابه داخلی از طرف دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: به دستگاه های اجرایی اعلام می نماییم اگر تولیدكننده ای محصولی را تولید و گواهی استاندارد را كسب كند، دستگاه های اجرایی با وجود كالای داخلی، اگر كالای خارجی بخرند، با آنها برخورد قانونی خواهیم كرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد نیز در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت های این سازمان ارائه كرد و با اشاره به مشكلاتی كه در زمینه تصویب قانون جدید این سازمان به وجود آمده بود، اظهار داشت: پس از مشكلاتی كه پیش آمد، قانون سازمان ملی استاندارد به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و جا دارد از آیت الله رئیسی تشكر كنم كه با دفاع ایشان در جلسه مذكور اعضای مجمع قانع شدند و قانون جدید به تصویب رسید.

پیروزبخت با اشاره به اینكه در قانون جدید اعضای شورای عالی استاندارد افزایش یافته است، گفت: طبق قانون جدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور نیز به عضویت شورای عالی استاندارد درآمده و ازاین بعد از حضور جنابعالی در جلسات استفاده خواهیم كرد.

منبع:

1398/08/12
23:18:55
5.0 / 5
4249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است