وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

موافقت رهبری با انتقال پادگان ۰۶ تهران

موافقت رهبری با انتقال پادگان ۰۶ تهران

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه خروج پادگان 06 تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید، از ساخت پارك در 35 هكتار از اراضی این پادگان آگاهی داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در یازدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ضمن اعلام این مطلب كه طرح مركز مدنی پاسداران (پادگان ۰۶ تهران) و همین طور طرح ساماندهی تپه های سنندج در شورا به تصویب رسید، بر حفظ و حراست از تپه های موجود در شهرها بعنوان میراث طبیعی اصرار كرد و اظهار داشت: در این دوره، طرح های جامع به صورت مساله محور، تهیه و بازبینی می شوند.
رییس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ضمن تاكید بر حفظ و حراست از جایگاه تاریخی تپه های سنندج افزود: در بازبینی طرح جامع سنندج، فرصت های متنوعی فراهم گردد و فرصت های فراهم شده بتواند در بهبود كیفیت زندگی مردم تاثیر مثبتی ایجاد كند.
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بازبینی طرح جامع به صورت مساله محور دنبال می شود. در این دوره تاكید بر این است كه طرح جامع شهرها به صورت مساله محور تهیه و بازبینی شوند و مسائلی كه مردم و شهرها با آن دست به گریبان هستند در تهیه و بازبینی طرح جامع شهرها مدنظر قرار بگیرد.
اسلامی افزود: تهیه طرح های جامع به صورت مساله محور، كمك می نماید تا هم كمبود سرانه ها جبران شود و هم نیاز شهرها با دیدگاه اجتماعی- اقتصادی حل شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اعلام این مطلب كه طرح مركز مدنی پاسداران (پادگان ۰۶ تهران) به تصویب رسیده است، اظهار داشت: پادگان ۰۶ تهران برمبنای قانون خروج پادگان ها از شهرها از منطقه پاسداران شهر تهران خارج می شود و در زمین۵۰ هكتاری این پادگان پارك عمومی به مساحت ۳۵ هكتار با هدف انتفاع شهر با همكاری شهرداری تهران ساخته خواهد شد.
همراهی ارتش، وزارت دفاع و موافقت فرماندهی معظم كل قوا
اسلامی با اشاره به اینكه جلسات كمیته فنی شورای عالی درباب مطالعات این طرح، جلسات مفیدی بوده و كار بزرگی در این زمینه با همكاری و همراهی ارتش، وزارت دفاع و مصوبه و موافقت فرماندهی معظم كل قوا انجام گرفته است، بیان كرد: منطقه پاسداران منطقه پرترافیكی است و تبدیل ۳۵ هكتار از ۵۰ هكتار زمین های پادگان ۰۶ به پاركی برای شهر تهران، هدیه ای است كه به مردم كلانشهر تهران داده می شود و فرصت غنیمتی است كه برای احیای محیط زیست این شهر گامی بلند برداشته شود.
وزیر راه و شهرسازی ساخت اطلس مال در شمال شرق تهران را كه دسترسی مناسبی هم برای آن اندیشیده نشده از طرح های نامناسب اجرا شده در كلانشهر تهران برشمرد و بر توجه به ارتباطات حمل ونقلی و ایستگاه های مترو در منطقه پاسداران برای طرح مركز مدنی پاسداران از طرف شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی ایران، تاكید نمود.


منبع:

1398/08/08
15:30:15
5.0 / 5
4247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است