تا پایان امسال؛

مناقصه خارج سازی هشت فروند مغروقه در اروند

مناقصه خارج سازی هشت فروند مغروقه در اروند

به گزارش آوا مسكن مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی تا آخر امسال برای خارج سازی حداقل ۸ فروند از مغروقه های اروندرود، مناقصه برگزار می نماید.به گزارش آوا مسكن به نقل از سازمان بنادر، نورالله اسعدی درباره خارج سازی شناورهای مغروقه در اروند حاصل از جنگ تحمیلی تصریح كرد: ۲۱ فروند شناور مغروقه در آبراهه اروندرود از بندر خرمشهر تا دهانه ورودی به خلیج فارس داریم.
مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه كرد: از این تعداد ۱۵ فروند سمت كشور عراق، سه فروند سمت ایران و یك فروند هم در وسط آبراه قرار دارد.
وی افزود: برای خارج سازی این شناورهای مغروقه اقدامات مناسبی از جانب سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است و پروژه خارج سازی كامل در دستور كار قرار دارد.
مناقصه خارج سازی هشت فروند مغروقه در اروند تا آخر امسال
اسعدی افزود: پیشبینی می نماییم تا آخر امسال حداقل ۸ فروند از این شناورهای مغروقه ها برای خارج سازی به مناقصه برود.
مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به اینكه رقم اعتبار خارج سازی این هشت فروند هنوز مشخص نشده است، تصریح كرد: این رقم توسط سازمان بنادر و دریانوردی تعیین می شود، سپس پروژه شناورسازی مغروقه ها به مناقصه می رود و بخش خصوصی آن با كارفرمایی سازمان بنادر و دریانوردی اجرا می كند.
وی تصریح كرد: مهمترین شناور مغروقه در این عرصه، كشتی مربوط به كشور یوگسلاوی سابق با نام «خانیان» است كه در اسكله ما غرق شده است و نخستین اقدام ما خارج سازی این بزرگترین شناور مغروقه زمان جنگ خواهد بود كه مطالعات خارج سازی آن انجام شده است.
اسعدی با اشاره به اینكه تعیین خط مرزی در ابراهه اروند و موارد مربوط به آن در حوزه وزارت امور خارجه است، تصریح كرد: بطور قطع خارج سازی این شناورهای مغروقه تاثیر بسزایی در ایمنی سیر شناورها دارد.
مدیركل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: این تعداد شناورهای مغروقه اگر بیرون برود باعث می شود كه در حوزه ایمنی سیر شناورها، ریسك كاهش پیدا كند، ضمن آنكه وجود این شناورهای مغروقه اثرات زیست محیطی نامناسبی بر اروند دارد كه با خارج سازی آن، این مشكلات رفع می شود.
براساس این گزارش، مساحت كل بندر خرمشهر ۲۳۰ هكتار است؛ این بندر ۱۸ اسكله فعال دارد، ظرفیت پذیرش كالا در بندر خرمشهر ۳.۵ میلیون تن در سال است. همینطور ظرفیت جابه جایی مسافر از پایانه مسافری دریایی بندر خرمشهر روزانه ۱۲۰۰ نفر است

1398/08/08
09:39:04
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: اثر , بنادر , سازمان , هكتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است