از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه انجام خواهد شد

افزایش۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوس برای انتقال زائرین

افزایش۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوس برای انتقال زائرین

به گزارش آوا مسكن معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از افزایش ۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوسی درپی تقاضای بالای زائرین اربعین در ایام ۲۵ تا ۲۸ مهرماه اطلاع داد.به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مهران قربانی اظهار داشت: واقعه اربعین یك واقعه بی نظیر در دنیاست و هیچ نمونه از سفر در دنیا نداریم كه در یك دوره ۱۵ الی ۱۶ روزه، بیشتر از ۳٫۵ میلیون زائر از كشور بیرون بروند و بخواهند در یك دوره چهار تا پنج روزه، همه به كشور برگردند.
وی اضافه كرد: بنابراین برنامه ریزی حمل و نقل برای این تعداد زائر، برنامه ریزی پیچیده و دقیقی باید باشد تا در زمان بازگشت زائرین و اوج سفرهای برگشت، به علت محدودیت های ظرفیت راه ها و ناوگان، اختلالاتی پیش نیاید.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه تا قبل از این ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی كشور در اختیار جابه جایی زائرین اربعین بود، افزود: سفر زیارتی اربعین یك افتخار ملی – اسلامی به حساب می آید و برای آنكه بتوانیم بهترین خدمات را به زائرین اباعبدالله (ع) در زمان سفرهای بازگشت عرضه نماییم، سعی كردیم رقم ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی كه تا قبل از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص پیدا كند، به عدد ۱۰۰ درصد ناوگان افزایش دهیم.
وی افزود: بدین ترتیب فقط در تاریخ های پنج شنبه ۲۵ مهرماه تا یكشنبه ۲۸ مهرماه، در یك دوره چهار روزه، ۱۰۰ درصد اتوبوس های ناوگان اتوبوسی موجود در كشور، برای بازگشت زائرین اربعین اختصاص می یابد.
وی اضافه كرد: از همه هموطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز كنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زائرین اربعین عرضه دهیم.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح كرد: همینطور از روز آینده زائرانی كه از پایانه مهران وارد كشور می شوند، ابتدا توسط ناوگان شاتلی به سه پایانه معین اندیمشك، كرمانشاه و یا همدان، بسته به مقصد نهایی خود، جابه جا می شوند و از آنجا به مقصد خود منتقل خواهند شد؛ این كار باعث می شود ظرفیت عملكردی ناوگان ما به علت استفاده از الگوی سرویسی-شاتلی افزایش یابد و ظرفیت عملكردی ناوگان تا ۵۰ درصد بیشتر شود.
وی با اشاره به اینكه ناوگان داخلی كماكان در كشور عراق هم به جابه جایی زائرین مشغول می باشد، اظهار داشت: نقش این ناوگان در واقع كمك كننده و همینطور تنظیم كننده نرخ ها در كشور عراق است تا بخش خصوصی عراق نتواند در افزایش تقاضا، قیمت ها را افزایش دهد.

1398/07/24
22:36:54
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است