تقاضا در بورس همچنان بیشتر از عرضه

تقاضا در بورس همچنان بیشتر از عرضه

به گزارش آوا مسكن روند افزایش شاخص كل بورس امروز هم ادامه یافت در نهایت ۲۴۸ سهم در بورس و ۳۲۶ سهم در فرابورس با رشد قیمت مواجه گشتند. همینطور مجموعا ۱۶۰ سهم در بورس و فرابورس ایران با كاهش قیمت روبرو شدند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۲۲۰۲ واحدی روبرو شد و به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحدی رسید.
همینطور شاخص كل هموزن هم با رشد ۱۱۱۹ واحد توانست تا رقم ۹۱ هزار و ۵۵۰ رشد كرد. در كنار این شاخص آزاد شناور هم ۳۷۸۸ واحد رشد كرد و به تراز ۳۶۳ هزار و ۲۱۳ رسید.
شاخص بازار اول هم با رشد ۱۷۸۸ واحدی رقم ۲۲۸ هزار و ۶۶۵ واحدی را تجربه نمود در عین حال شاخص بازار دوم با رشد ۳۶۳۷ واحد تا عدد ۶۳۸ هزار و ۶۵۰ بالا رفت. سرمایه گذاری غدیر، بانك پاسارگاد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر كدام به ترتیب ۱۸۹، ۱۴۶، ۱۳۲ و ۱۰۹ واحد تاثیر افزایشی روی شاخصهای بازار داشتند.
اما پالایش نفت اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، پتروشیمی پارس و ملی صنایع مس ایران هركدام به ترتیب ۱۱۴، ۵۳، ۴۷ و ۴۲ واحد روی شاخصهای بازار تاثیری كاهشی داشتند.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد معامله ۷۶۸ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۲۲۱ میلیارد تومان بود بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
گروه های بانك و موسسات اعتباری، شیمیایی، فلزات اساسی و سیمانی ها بعد از گروه خودرو بیشترین ارزش را به خود اختصاص دادند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۲۱۵۳ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از شش میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همینطور تعداد معاملات این بازار رقم ۵۰۷ هزار و ۴۵۴ را تجربه نمود.
در بورس تهران در مجموع ۲۴۸ سهم با رشد قیمت و ۱۰۴ سهم با افت قیمت روبرو شدند، اما در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۴۸ و تعداد نمادهای منفی ۱۰۴ را تجربه كردند.
آیفكس هم با رشد حدود ۳۰ واحد به روند افزایشی خود ادامه داد و به تراز ۴۱۶۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۸۸۵ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات به رقم ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.1398/07/03
20:22:03
5.0 / 5
4511
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است