بورس به اوج رسید

بورس به اوج رسید

آوا مسكن: امروز بیشتر سهم ها در بورس و فرابورس ایران با افزایش قیمت مواجه شدند؛ بطوریكه در مجموع 439 سهم افزایش قیمت را تجربه كردند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۶۰۴ واحد رشد كرد و توانست برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه كانال ۲۹۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد و به رقم ۲۹۰ هزار و ۱۹۸ برسد.
شاخص كل هم وزن نیز با ۱۷۵۲ واحد رشد مواجه گردید و به رقم ۷۹ هزار و ۲۰۴ واحدی رسید.
شاخص آزاد شناور بعد از ۵۲۹۱ واحد رشد ۳۳۰ هزار و ۷۶ واحدی را تجربه نمود. شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب ۲۸۷۱ و ۱۱ هزار و ۴۹۶ واحد رشد كردند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مباركه اصفهان، گروه مپنا و مخابرات ایران چهار شركتی بودند كه بیشترین تاثیر را روی فاكتورهای بازار داشتند. هر كدام از شركت ها یاد شده ۸۰۱، ۳۸۷، ۲۶۷ و ۲۶۱ واحد تاثیر مثبت روی شاخص بازار سرمایه داشتند.
فولاد خراسان، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نیز هر كدام به ترتیب ۱۸۸، ۹۵ و ۲۱ واحد تاثیر كاهشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
گروه محصولات شیمیایی بعد از چند روز باردیگر توانست به صدر ارزش معاملات برگردد و با جابه جایی ۱۸۹ میلیون سهم رقم ۱۶۸ میلیارد تومان را تجربه كند.
بعد از گروه محصولات شیمیایی، گروه فلزات اساسی و خودرو و بانك ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۲۶ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات رقم ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. در فرابورس ایران نیز شاخص كل ۵۵ واحد افزایش یافت و رقم ۳۷۷۰ را پشت سر گذاشت. ارزش معاملات این بازار به رقم ۱۲۵۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲.۹ میلیارد تومان را تجربه نمود.
امروز ۲۸۵ سهم بورسی با افزایش قیمت و ۶۵ سهم با افت قیمت روبه رو شدند. تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران به ۱۵۴ و تعداد نمادهای منفی به ۳۸ رسید.
منبع:

1398/06/13
14:47:31
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است