معاون بنیاد مسكن­ خبر داد

آغاز ثبت نام واگذاری 400هزار مسكن از اول شهریور با وام 75 میلیونی

آغاز ثبت نام واگذاری 400هزار مسكن از اول شهریور با وام 75 میلیونی

به گزارش آوا مسكن معاون مسكن شهری بنیاد مسكن اظهار داشت: متقاضیان دریافت مسكن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر می توانند از اول شهریور در سامانه طرح ملی مسكن ­ثبت نام كنند.به گزارش آوا مسكن به نقل از صداوسیما، جواد حق شناس تصریح كرد: دولت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی برای تامین مسكن اقشار ضعیف را در دستور كار قرار داده است كه از این تعداد ساخت ­۱۰۰ هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسكن می باشد.
وی با اشاره به اینكه تفاوت ­طرح اقدام ملی مسكن با مسكن مهر در این است كه پیش از ساخت واحدهای مسكونی، تقاضا برای ساخت مدنظر است اظهار داشت: از تجربه مسكن مهر در این طرح استفاده كردیم و پیش از ساخت واحدهای مسكونی مبادرت به شناسایی مكان های دارای تقاضا كردیم بطوریكه تقاضا شناسایی شده است.
وی بیان كرد: سامانه مراحل پایانی را طی می كند، در اوایل شهریور ثبت نام به صورت آزمایشی از شهر كرمان شروع می شود پس از ۱۰ روز استان های دیگر به آن اضافه می شود، و ­بعد از ثبت نام اولیه متقاضیان، پایش افراد كمتر از یكماه صورت می گیرد.
حق شناس اضافه كرد: افرادی كه واجد شراط هستند می توانند مبادرت به ثبت نام در سامانه كنند البته متقاضیان نیزبه دو دسته تقسیم بندی شده اند افراد دارای زمین و افراد فاقد زمین هستند.
وی خاطرنشان كرد: افرادی كه دارای زمین هستند تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت در اختیار ان ها قرار می گیرد و افراد فاقد زمین هم از اراضی دولتی كه در اختیار این طرح است استفاده می شود به صورتی كه با سازندگان وارد مذاكره می شویم و تا حدودی بر سر قیمت تمام شده به توافق می رسیم و در سامانه قیمت ها بستگی به نوع پروژه درج خواهد شد.
وی افزود: یكی دیگر از امتیازات این طرح این است كه در تامین خدمات زیر ساخت و روساخت هیچ مشكلی وجود ندارد، چونكه به علت تقاضا محور بودن پروژه ها سریع ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد ­.
معاون مسكن شهری ­بنیاد مسكن ­انقلاب اسلامی درباره تسهیلات عرضه شده به این طرح اظهار داشت: با عنایت به توافقاتی كه با بانك مسكن صورت گرفته است ­متوسط تسهیلات تا ۷۵ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد است این تسهیلات احتیاج به سپرده گذاری ندارد و تاسقف ۱۰۰ میلیون تومان هم می رسد و البته بانك عامل بخش مسكن در كنار این تسهیلات، وام جعاله هم پرداخت می كند.
وی بیان كرد: تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی ­یا به صورت تسهیلات خرید به خریدار پرداخت می شود یا اینكه تسهیلات به انبوه سازان پرداخت می شود و انبوه سازان می توانند این تسهیلات را انتقال دهند.
حق شناس اضافه كرد: متقاضیان باید در زمان اولیه هزینه جزیی پرداخت كنند و پس از تایید نهایی وضعیت متقاضیان باید ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بانك مسكن سپرده گذاری كنند ­و دو دهك اول ­مانند ­اقشار كم درآمد كه شامل افراد تحت پوشش كمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند نیازی به آورده اولیه ندارند.
وی افزود: افرادی كه زمین در اختیار دارند به صورت انفرادی مبادرت به ساخت می كنند شرایط برای ان ها فراهم است و تسهیلات عرضه می شود، اما در ساخت گروهی از ­انبوه سازان گروهی دارای صلاحیت استفاده می شود.

1398/05/29
14:33:58
5.0 / 5
4670
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است