در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

فرودگاه پیام آماده پروازهای مسافری، امكان پرواز ایرتاكسی وجود دارد

فرودگاه پیام آماده پروازهای مسافری، امكان پرواز ایرتاكسی وجود دارد

به گزارش آوا مسكن مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به آمادگی این فرودگاه برای انجام پروازهای مسافری، اظهار داشت: امكان انجام پروازهای ایرتاكسی و آمبولانسی هم وجود دارد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، نادر ثناگو مطلق بامداد سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در جلسه هیئت دولت مجوز فعالیت پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام رسما تایید شده است، اظهار نمود: از حدود ۱۰ سال قبل مبحث انجام این پروازها در فرودگاه پیام در دستور كار قرار داده شد كه طی سفر پیشین رئیس جمهوری به استان البرز و همینطور بازدیدهایی كه مسئولان مختلف از استان داشته اند این مورد جزو مطالباتی بوده كه مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری های خوبی كه در سطح وزارت ارتباطات جهت راه اندازی پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام دنبال شده است، اظهار داشت: مالكیت این فرودگاه با مجموعه وزارت ارتباطات است.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با تاكید بر اینكه رفع ایرادات فرودگاه به منظور انجام پروازهای مسافری كه مدنظر سازمان هواپیمایی بود دو سال به طول انجامید، اظهار داشت: در این قالب ۲۸۰ ایراد عمومی و ۷۵ ایراد خاص فنی مطرح شده بود كه اقدامات لازم برای رفع آن صورت گرفت، بعنوان نمونه عملیات تراش و روكش باند فرودگاه انجام شد و تجهیزات ناوبری برج را دریافت كردیم.
اقدامات لازم مانند نشانه گذاری باند فرودگاه فتح برای بالا بردن دقت و تشخیص در زمان فرود پروازها عملیاتی شدثناگومطلق با تاكید بر عزم جدی وزارت ارتباطات و مسئولان استانی برای انجام پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام، اضافه كرد: برای انجام این مهم همه دستگاه ها پای كار آمدند و اقداماتی مانند اصلاح جاده دسترسی به فرودگاه در كنار تامین روشنایی مسیر و دیگر موارد انجام شد.
وی در بخش دیگری با اشاره به اهمیت ساماندهی مركز دفن زباله (حلقه دره) كه در نزدیكی فرودگاه پیام قرار دارد، اظهار داشت: امیدواریم از جانب شهرداری كرج هرچه زودتر اقدامات لازم برای مكانیزه شدن سیستم آنجا و یا جابجایی این محل دفن زباله به محل دیگری صورت گیرد.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام به حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ در فرودگاه فتح اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از این حادثه طبیعی بود كه نگرانی هایی بابت انجام پروازهای مسافری فرودگاه پیام ایجاد شود. مبحث توسط تیم های كارشناسی بررسی گردید و طبق نتایج به دست آمده وزیر راه گزارشی را به هیئت دولت عرضه كرد كه سقوط هواپیما در فرودگاه فتح مرتبط به فرودگاه پیام و توانایی های زیرساختی آن نبوده است.
ثناگومطلق با تاكید بر اینكه وضعیت باند دو فرودگاه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: اقدامات لازم مانند نشانه گذاری باند فرودگاه فتح برای بالا بردن دقت و تشخیص در زمان فرود پروازها عملیاتی شد و بدین منظور نظام نامه هایی تنظیم شد كه این اقدامات حتما عملیاتی شود.
به زودی شاهد از سرگیری مجدد پروازهای مسافری فرودگاه پیام در راه خطوط هوایی كرج - مشهد و كرج - كیش خواهیم بودوی با اشاره به بروز كردن سامانه هواشناسی و هوانوردی فرودگاه بین المللی پیام كه اخیرا انجام شده است، اظهار داشت: چندی قبل وزرای راه و ارتباطات از فرودگاه پیام بازدید نمودند. در این بازدید رفع مشكلات فنی بررسی و به سازمان هواپیمایی كشور اعلام گردید.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با تاكید بر اینكه در نهایت مبحث دریافت جواز پروازهای مسافری در جلسه هیئت دولت مطرح و به تصویب رسید، اضافه كرد: پروازهای كارگو و آموزشی در این فرودگاه در گذشته انجام می شده است.
ثناگومطلق بیان كرد: بزودی شاهد از سرگیری مجدد پروازهای مسافری فرودگاه پیام در راه خطوط هوایی كرج - مشهد و كرج - كیش خواهیم بود، همینطور توسعه پروازهای مسافری در دستور كار خواهد بود.
وی با اشاره به ظرفیت های استان البرز همچون تراكم جمعیت كه بر توسعه اقتصادی فرودگاه اثرگذار است، اظهار داشت: به یقین در بازه زمانی كوتاه ظرفیت كافی برای توسعه پروازها را به دست می آوریم.
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به اینكه فرودگاه پیام توانایی انجام پروازهای خاص را هم دارد، اظهار داشت: در چارچوب این پروازها، بخش های هوانوردی عمومی، جابجایی تعداد كم مسافر و یا انجام پروازهای ایرتاكسی و آمبولانسی لحاظ می شود، این آمادگی را داریم كه برای انجام این پروازها پیشقدم شویم.

1398/05/08
21:54:24
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: آموزشی , اثر , تجهیزات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است