یك مقام مسئول اعلام كرد:

بازگشت سرمایه بخش خصوصی در ریل از محل صرفه جویی سوخت

بازگشت سرمایه بخش خصوصی در ریل از محل صرفه جویی سوخت

آوا مسكن: مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، تا سقف 900 میلیارد تومان اصل و سود سرمایه به سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنعت ریلی، برگشت داده می شود.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم افتتاحیه «هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته»، با اشاره به تشدید تحریم های ظالمانه مقابل ایران گفت: برگزاری نمایشگاه ریلی در این برهه زمانی، نشان از عزم راه آهن برای عبور قدرتمندانه از تحریم ها دارد.
وی، مهم ترین اقدام انجام شده امسال در بخش ریلی را امضای تفاهم نامه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای بهره برداری از تبصره ۱۸ قانون بودجه، با هدف تولید واگن های مسافری در داخل دانست و اضافه كرد: اعتبارات این تبصره ابلاغ گردیده و بخش اول آن نیز، به شركت راه آهن تخصیص داده شده است؛ ضمن اینكه بانكهای عامل نیز آمادگی خودرا برای پذیرش عاملیت تأمین اعتبار قسمتی از اجرای طرح، اعلام نموده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: امروز قرارداد اجرایی این پروژه شروع شده و بزودی شاهد تولید انواع واگن مسافری در داخل خواهیم بود.
رسولی اظهار داشت: امروز تفاهم نامه ای نیز با سرمایه گذاران در بازار سرمایه امضا می شود كه پنجمین پروژه تأمین اعتبار طرح های ریلی از محل بازار سرمایه محسوب می شود.
وی اشاره كرد: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، به منظور بازگشت اصل و سود سرمایه گذاری در هر حوزه ای كه موجب بهره وری و كاهش آلایندگی می شود، اقداماتی انجام شده كه برمبنای آن، در حمل و نقل ریلی نیز قراردادی با شركت بهینه سازی مصرف سوخت امضا خواهیم كرد تا از محل این ماده قانونی، ۲۲ قرارداد سرمایه گذاری در بخش ریلی را اجرایی نماییم.
به گفته رسولی، ظرفیت مالی این قرارداد، ۹۰۰ میلیارد تومان است كه به سرمایه گذاران از محل ماده ۱۲ این قانون، بازگشت داده می شود.
مدیرعامل شركت راه آهن تصریح كرد: تولید ریل ملی به مرحله عمل رسیده است؛ همین طور دو سیستم سیگنالینگ داخلی در كشور تولید شده كه با عملیاتی شدن آن، ایران در لیست ۸ كشور دارای تولید فناوری سیگنالینگ در صنعت حمل و نقل ریلی قرار گرفته است.


منبع:

1398/03/19
14:33:00
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است