تمجید صندوق بین المللی پول از وضعیت اقتصادی اتریش

تمجید صندوق بین المللی پول از وضعیت اقتصادی اتریش

به گزارش آوا مسكن صندوق بین المللی پول اعلام نمود خیلی از شاخصهای اقتصادی اتریش مطلوب است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، با اینكه روند كاهش رشد اقتصادی در جهان به اتریش هم سرایت كرده است اما پیشبینی می شود روند بهبود خیلی از شاخصه های كلان بزرگ ترین اقتصاد اروپای مركزی كماكان ادامه داشته باشد و با وجود كاهش نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه نخست امسال، رفته رفته تا آخر سال رشد اقتصادی این كشور تقویت شود.
صندوق بین المللی پول با اشاره به كاهش نرخ بیكاری و قرار داشتن نرخ تورم اتریش در سطح پایین تر از متوسط اتحادیه اروپا اعلام نمود رشد اقتصادی امسال اتریش به زیر دو درصد خواهد رسید و در بین مدت به صورت متوسط معادل ۱.۷۵ درصد خواهد بود. از جانب دیگر نرخ تورم در اتریش كماكان زیر دو درصد باقی خواهد ماند كه با اینكه پایین تر از سطح هدف گذاری شده توسط بانك مركزی اروپاست اما به دولت در اجرای برنامه های محرك كمك خواهد نمود.
هم اكنون كسری بودجه اتریش به منفی ۰.۵ درصد رسیده است و متوسط بدهی به تولید ناخالص داخلی این كشور با رسیدن به ۷۴ درصد پایین تر از متوسط كشورهای اروپایی و خیلی از كشورهای اروپای غربی است.
صندوق بین المللی پول با تاكید بر لزوم اصلاحات ساختاری در بخش بانكداری اتریش گفته است كاهش بدهی های خارجی و متعادل شدن ترازهای پرداختی این كشور با كشورهای اروپای شرقی باید در اولویت سیاست گذاران بانكی این كشور قرار گیرد.
این نهاد بین المللی با استقبال از لایحه پیشنهادی اصلاح مالیاتی دولت گفته است كه امكان بهتر شدن این بسته هم وجود دارد و بخصوص در مورد مالیات ها بر درآمد طبقات پایین تر درآمدی دولت می تواند حمایت های بیشتری از آنها به عمل آورد.
صندوق بین المللی پول به اتریشی ها پیشنهاد كرده است تمایز بیشتری بین وظایف و اختیارات بانك مركزی و نهاد ناظر بر فعالیت های بازارهای مالی این كشور قائل شوند و استقلال بانك مركزی این كشور را تقویت نمایند.1398/03/09
14:00:04
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: تقویت , تولید , ساخت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است