خروج از چالش بیكاری با پشتیبانی از تولید داخلی

خروج از چالش بیكاری با پشتیبانی از تولید داخلی

به گزارش آوا مسكن رئیس اتاق تعاون ایران بیكاری و ركود را همچون چالش های اقتصاد كشور دانست و اظهار داشت: راه برون رفت از این تنگنا توجه ویژه به پشتیبانی از تولید داخلی است.


بهمن عبدالهی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: برای تحقق برنامه های استراتژیك باید سیاست ها، مقررات و رویه های اجرایی ناظر بر كسب و كار در زمینه پشتیبانی از تولید داخلی تعیین شود و اثربخشی اقتصاد تعاونی بعنوان یكی از اركان اصلی اقتصاد بخش تعاون مورد پذیرش قرار گیرد و بخش تعاون بعنوان یار و یاور دولت در پیشبرد اهداف كلان اقتصادی شناخته شود.

وی اظهار داشت: تولیدكنندگان با تولید كالاهای با كیفیت و رقابتی انگیزه لازم برای پشتیبانی از كالای ایرانی را به دست آورده و باعث گرایش مردم به خرید تولید داخلی می شوند.

رئیس اتاق تعاون ایران تنوع بخشی و خدمات بعد از فروش را همچون عوامل مؤثر بر خرید كالای ایرانی دانست و اضافه كرد: اگر گرایش مردم به خرید تولیدات ملی گسترش یابد با بهبود فضای كسب و كار كالاهایی با كیفیت تر و رقابت پذیر در بازارهای داخلی عرضه می شود.

به اعتقاد عبدالهی مصرف كالاهای داخلی به اشتغالزایی جوانان و بهبود معیشت نیروهای كار و بهره وری كارخانه ها كمك می نماید.

وی در عین حال با اشاره به قانون سیاست های اصل ۴۴ اظهار نمود: بر مبنای قانون سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی ۲۵ درصد پیش بینی شده است، اما عواملی نظیر عدم اجرای قوانین در رابطه با بخش تعاون، اقتصاد دولتی و مشكل تأمین مالی سبب شده بخش تعاون از دستیابی به سهم و جایگاه واقعی خود باز بماند و كمتر از ۵ درصد اقتصاد ملی را در اختیار داشته باشد.

به قول رئیس اتاق تعاون ایران بر مبنای قانون باید ۳۰ درصد عوائد حاصل از واگذاری ها به بخش تعاون اختصاص می یافت كه این امر تا كنون محقق نشده است.

به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا قبل از این وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی با انتقاد از عدم تحقق سهم ۲۵ درصدی واگذاری ها به بخش تعاون، گفته بود در صورت تحقق این بخش از قانون و رعایت ۳۰ درصد از واگذاری ها به بخش تعاونی، ۱۷ هزار میلیارد تومان از این محل باید به بخش تعاون اختصاص پیدا می كرد.1398/01/30
13:19:36
5.0 / 5
4279
تگهای خبر: اثر , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است