اگر مسافر سیستان و بلوچستان هستید بخوانید

اگر مسافر سیستان و بلوچستان هستید بخوانید

آوا مسكن: استان سیستان و بلوچستان یكی از استان های مرزی است كه مشكل قاچاق بنزین بر شانه های آن سنگینی می كند و بنا بر این دولت همواره تمهیدات مختلفی را برای مقابله با این مشكل در نظر می گیرد. دامنه این تمهیدات به مسافران نوروزی كه قصد سفر به این استان را دارند هم رسیده و دولت یك تقاضای مهم از این افراد دارد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، ورود كارت های سوخت مهاجر، ورود محموله های سوخت قاچاق از دیگر استان ها، گستردگی مرزها با كشورهای همسایه، افزایش نرخ ارز و … همچون دلیلهای افزایش قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان است. آخرین برآوردها از آن حكایت می كند كه نیاز سیستان و بلوچستان به نفت روزانه سه میلیون و ۶۰۰ لیتر است كه برمبنای برآوردهای انجام شده روزانه حدود هفت و نیم تا هشت میلیون لیتر سوخت از مرزهای استان قاچاق می شود.
به گفته مجید محبی، دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان افزون بر ۱۶۵ هزار كارت سوخت مهاجر در امتداد مبارزه با قاچاق سوخت در ۱۱ ماه امسال در این استان شناسایی و باطل شده است.
۸۵ درصد سوختی كه از مرزهای سیستان و بلوچستان قاچاق می شود و از دیگر استان های كشور با استفاده از بارنامه جعلی به این استان وارد می شوند. ۱۳ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۲۷۸ لیتر سوخت قاچاق در ۱۱ ماه امسال در سیستان و بلوچستان توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی كشف شده كه نسبت به مدت مشابه پارینه با هشت میلیون و ۴۶۳ هزار و ۳۲۱ لیتر حدود ۶۲ درصد افزایش داشته است.
تقاضای دولت از مسافران سیستان و بلوچستان
به سبب مشكلاتی كه در زمینه قاچاق سوخت در این استان وجود دارد، سیدمحمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی در نشستی خبری از افرادی كه قصد مسافرت به استان سیستان و بلوچستان را دارند تقاضا كرد كه برای سوخت گیری در این استان حتماً كارت سوخت خودرا به همراه داشته باشند. برای اینكه عرضه فرآورده در این استان با كارت سوخت آزاد صورت نخواهد گرفت. البته در استان سیستان و بلوچستان تعدادی جایگاه برای عرضه به مسافران تعبیه شده است اما مسافران بدانند سهمیه بنزین در كارت سوخت آنها شارژ شده و بدون محدودیت می توانند از آن بهره مند شوند.
بر طبق این گزارش، شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اواسط زمستان سال ۱۳۹۷ از بازگشت كارت سوخت به چرخه سوخت گیری آگاهی داد و از مالكان خودرو و موتور سیكلتی كه فاقد كارت سوخت بودند تقاضا كرد برای دریافت این كارت ثبت نام كنند.1398/01/01
10:23:51
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: ثبت نام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است