یك مقام مسئول خبر داد؛

حذف پرداخت نقدی عوارض در چهار آزادراه از ۲۸ اسفند

حذف پرداخت نقدی عوارض در چهار آزادراه از ۲۸ اسفند

به گزارش آوا مسكن معاون ساخت بزرگراه های كشور اظهار داشت: طرح عوارض الكترونیكی خودروها از روز ۲۸ اسفند در چهار آزادراه اصلی كشور اجرایی می شود.به گزارش آوا مسكن به نقل از صدا و سیما، سید حسین میرشفیع تصریح كرد: صورتجلسه نهایی طرح عوارض الكترونیكی خودروها (ETC) امروز به امضای دستگاه های اجرایی دخیل رسید و مقرر شد از روز ۲۸ اسفند، در چهار آزاد راه تهران - قم، تهران - ساوه، كرج - قزوین و قزوین - زنجان، ایستگاه های دریافت عوارض سنتی كه باعث اختلال در ترافیك و بروز حوادث رانندگی می شد جمع آوری و غیر فعال شود.
معاون ساخت بزرگراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به اینكه تا تابستان آینده تمام عوارضی های جاده های سراسر كشور جمع آوری شده و عوارض جاده ای از راه سامانه دوربین محاسبه و به انواع روش های الكترونیكی پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: مردم می توانند عوارض خودروی خویش را از راه اپلیكیشن های مالی نظیر آپ و اپلیكیشن های بانكی خود، همینطور از راه اتصال پلاك خود به سیم كارت یا حساب بانكی خود پرداخت كنند.
وی اضافه كرد: در این طرح، خودروها با سرعت معمول از گیت های محاسبه عوارض عبور كرده و پلاك عقب و جلوی خودروها پس از تطبیق به سامانه مركزی عوارض منتقل می شود و دیگر نیاز به توقف، پرداخت و حركت مجدد برطرف می شود ضمن اینكه این عوارض قابل پرداخت در توقفگاه های بین راهی هم هست.
میرشفیع اظهار داشت: رانندگان خودروها باید در یك زمان مقرر عوارض مربوطه را بپردازند و در غیر این صورت، سامانه راهور نیروی انتظامی پیامك اخطاری به مالك خودرو ارسال كرده و در صورت عدم پرداخت، این خودرو جریمه می شود.
وی اضافه كرد: دوربین های به كار رفته در این طرح از جدیدترین فناوری ها برخوردار می باشند و امكان هیچ گونه اشتباه یا سو استفاده و تخلفی در آنها متصور نیست.

1397/12/26
14:19:17
2.5 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
علی:
برای من پیامک عدم پرداخت عوارض اومده در صورتی که من از اول سال تا الان از شهر خودمون خارج نشدم و از هیچ آزادراهی عبور نکردم.باید چکار کنم؟ یعنی عوارض یکی دیگه برای من اومده ؟ عجب گرفتاری شدیم به خدا
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است